Když mi štěstí nepřeje aneb Naplňte svůj vnitřní pohár hojností.

holidays

Co mám dělat, když mi osud či štěstí nepřeje? Tuhle otázku si jistě položil každý z vás. Otázkou je, kdy je to osud a kdy si šlapeme po štěstí sami. Pracuji na svém osobním rozvoji opravdu mnoho let, vnímám ho jako úplný základ, jako vzduch, který potřebujeme dýchat, jako vodu, kterou potřebujeme pít.

Nic navenek se nezmění, pokud si věci uvnitř sebe neuspořádáme jinak.

Když nemáte rádi sami sebe, nejste spokojení.  Když nejste spokojení, nejsou spokojení ani vaši nejbližší. Vše, co z vás vyzařuje, se vám vrací. Nepohoda přitáhne nepohodu, vnitřní chudoba přitáhne zase jenom chudobu.

Možná můžete v životě cítit nespravedlnost. I já jsem jí mockrát cítila. Mnoho let jsem se trápila tím, že mi umřel tatínek pět dní před porodem mé dcery a svůj velmi mladý start do života začal právě takto. S manželem jsme vybudovali velkoobchod doslova od nuly.

Pak přišla povodeň a celou firmu nám odnesla. Téměř o vše jsme přišli a nakonec se i rozvedli. Život si s námi neustále pohrává. Něco vám dá a něco si bere.

Co vám však nemůže vzít a ani nechce, je vaše naplnění.

A naplnění dosáhnete jedině tak, že na sobě budete pracovat. Přes všechny překážky, které dostanete do cesty, i přesto musíte mít stále nějaký cíl a vizi.

dsc_0428

Tento víkend jsem byla na setkání Plážových podnikatelů. Šedesát úžasných lidí, kteří mají nějaký svůj cíl. Učitelé Stáňa MrázkováJiří Stibor jsou ztělesněním lidskosti a podnikatelského umu. Dělají práci, kterou milují, snaží se dělat svět lepším. Doslova lidem mění životy. Vždy pro nás mají nějaký bonus. Kokosy na uvítanou?  To k tomu patří.

Pamatuji si přesně, jak vypadal den, když jsem před rokem a půl vstoupila do kurzu Podnikání z pláže. Byla jsem šťastná jak blecha. Mám totiž dlouholetou vizi. Předat lidem co nejvíce z mé práce a možnost pracovat odkudkoli na světě. Podnikání z pláže mi toto vše umožňuje uskutečňovat.

Když Stáňa Mrázková otevřela svůj druhý kurz Podnikání z pláže – střední, neváhala jsem a přihlásila se. Díky tomu jsem dnes součástí tolika skvělých lidí. Tolik skvělé energie, která byla všude kolem nás, jsem dlouho nezažila. Všichni si uvědomují, že na sobě i na svém podnikání musí stále pracovat. Přes své strachy i pocity „nejsem dost dobrý/á“.

Vědí, že musí naplnit nejdříve svůj kalich hojnosti.

Když nenaplníte nejdříve svůj kalich, jak chcete naplňovat kalich ostatním?

Někteří lidé si myslí, že když popírají sebe a hledí jen na ostatní, že budou šťastní. Pravda je taková, že mnoho těchto lidí prochází syndromem vyhoření. Musíte začít opravdu u sebe. Není na tom nic sobeckého. Skrze vnitřní změnu měníte svojí realitu.

Každý z nás má někdy pocit, že mu štěstí nepřeje. Každý z nás se občas potýká se strachem a s pocitem „nejsem dost dobrý/á“. Je potřeba se začít mít doopravdy rád a hlavně poznat sebe. Své potřeby, touhy, své silné i slabé stránky. Umět se zastat sám sebe a důvěřovat své cestě. Udělat si plán a krok po kroku jej plnit.

Na téma „nejsem dost dobrý/á“ chystám několik videí. Najdete je pod názvem Výhybka v hlavě. Možná, že až budete číst tento článek, bude již hotový. Zatím se můžete podívat na to, že každý z nás má nějakou emoční bolest, kterou lze řešit. Je to velké téma a s lidmi hodně rezonuje.

Změnou postojů a myšlení začněte i vy naplňovat svůj pohár hojnosti.  Jsou věci, které vám život nachystá a nejdou změnit. Většina jich však změnit jde. Je to takový  životní styl, kterému říkám Životní svoboda. Životní svoboda je o tom, jak díky svému vnitřnímu světu změníte svůj svět vnější. Jak posílit svojí vnitřní hojnost a proměnit ji v hojnost vnější.

Tagy:
Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů