Strach jsem přemohla rozhodnutím.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Odlétáme na Srí Lanku.

V dubnu 2015 jsem se svým přítelem odjela na Srí Lanku s cílem začít psát svůj první e-book. Měla jsem vizi. Mnoho let jsem toužila po tom, nebýt vázána jen na zemi, ve které žiji. Věděla jsem, že on-line svět je to, co potřebuji zakomponovat do svého života.

Paralyzoval mě strach.

Měla jsem však strach. Pro někoho to může znít směšně, ale pro mě to byla velká překážka. Představa, že musím vystoupit na veřejnost, když si celý život chráním soukromí, dělat v budoucnu videa, když mě paralyzuje i fotoaparát pro mě nebylo snadné. Věděla jsem, že vědomosti, které předávám lidem jednotlivě, popřípadě malým skupinkám lidí, mohu předávat hromadně. Stačí to jen sepsat a pustit se do internetového světa.

Znovu a znovu jsem si brala papír a psala si, po čem opravdu toužím. Pokaždé jsem tam měla napsáno to stejné. Chci bydlet u moře, kde budu psát a psát, tvořit a vymýšlet programy, které pomohou ještě více lidem.

Díky strachu prochází život mnoha lidem mezi prsty.

Každý den v práci jsem si uvědomovala, kolik lidí stále stojí na místě a neplní si své sny. Díky strachu prochází život mnoha lidem mezi prsty. I já jsem znala tyto pocity. Bála jsem se, že svůj život zmařím a uvědomění toho, že další život tady a teď se nekoná, byl zničující. Proto nyní chápu i vás, jak se asi cítíte a co se vám honí hlavou. Věřte, že se to dá změnit. Věřím a vím, že to společně změníme!

Většinu svého života vím, že mi sluníčko, teplo a svoboda rozhodnutí, kde chci zrovna trávit svůj drahocenný čas, přináší ohromnou inspiraci a mnohem silnější chuť k životu.

A tak sedím na terase mezi palmami a píšu. Nevím, jak to vše dopadne, ale tvořím. Přišel však zvrat. Během dvou dnů jsem dostala dvě zprávy od svých kamarádek. Jedné zemřel tatínek a druhá mi zavolala, že její manžel dostal mrtvici a je na půl těla nehybný. Okamžitě mi v hlavě naběhla otázka: „Jak teď budou žít?“ Tolik plánů měly a nic z toho možná nepůjde uskutečnit. Byla jsem z toho úplně zničená.

Rozhodla jsem se!

Už nebudu nic odkládat ani o den! Kdo z nás ví, kolik času má? Kolik lidí tuto informaci bere opravdu vážně? Budete se divit, ale mnoho lidí to říká jen jako frázi!

Je září, on-line podnikání mám odstartované a e-book je na světě. Jsem šťastná, že si ho můžete přečíst. Stálo to za to. Stačilo si znovu připustit a uvědomit, jak drahý je „můj čas.“ Udělejte také své životní rozhodnutí. Nebojte se toho. Zprvu to vypadá, že se některé sny nemohou splnit. Musím říct, že pokud máte velkou touhu, splní se i vám.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů