Šťastný život nelze žít s očima na hodinkách a čekat, kdy už bude konec pracovní doby.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dělat práci, kterou milujeme, si dopřává jen málo z nás.

Několik hodin sedím u psaní článku a nejde mi to. Jeden jediný článek a tolik hodin! A to jsem vás chtěla podpořit a předat tolik skvělých informací. Prostě to dnes necítím. Jak je to možné? Řeknu vám přesně, proč. Venku je zima, mlha a se mnou to prostě nerezonuje. Nemám ráda chladné dny a už vůbec ne ty bez sluníčka.

Když jsem odjela pracovat na Srí Lanku, to byla jiná. Tam se psalo! Vůbec jsem nemusela přemýšlet. Ťukala jsem do počítače několik hodin a přitom každá věta a každá myšlenka dávala přesný smysl. Šlo to úplně samo. Všechny mé zkušenosti, které jsem za roky shromažďovala v hlavě, vše, co jsem se naučila používat, jsem tam pro vás během 10 dní napsala do e-booku 9 kroků k životní svobodě. Za 10 dní jsem měla hotovo!

A dnes? Celý den jsem prosedět u jednoho článku, který jsem stejně neuveřejnila. Vidíte ten rozdíl? Důvod je jediný. Člověk musí dělat věci tak, jak je cítí uvnitř. V mém případě je to za hranicemi, kde je krásné počasí, když tady je pošmourno. Důležité je, nejít proti sobě, což většina lidí dělá a myslí si, že je to tak v pořádku.

Pokud se v životě přemlouváte k tomu, že všechno musíte a děláte práci  jen kvůli uživení a ne pro radost, postupně vás to úplně vyčerpá. Vezme vám to všechnu energii. Dnes a denně mluvím s lidmi, kteří takto dopadli. Bohužel to má vždy dopad na zdraví. Někteří lidé mají dokonce pocit, že musí dělat to, co dělali vždycky, i když jim to nepřináší štěstí a uspokojení.

Proto je nutné dělat práci, kterou milujete a být na místech, kde se cítíte být šťastní.

Říkáte si, že se mi to řekne? Že to není možné, abyste každý dělal, co vás naplňuje? Nebo nevíte, co by vás naplňovalo, a netušíte, v čem jste dobří? Zjistila jsem, že vysoké procento lidí to vůbec neví. Vždy, když na toto téma zavedu pozornost, dostávám podobné odpovědi. Nejde to. Nevím, v čem jsem nejlepší a co by mě bavilo. Musím dělat něco, co mě uživí.

„A jak víte, že to co by vás bavilo, vás neuživí?“ ptám se zas já. Ticho. Většinou nastane ticho a nebo nejasné odpovědi, že stejně netuší, co by je bavilo a neví, jak to mají zjistit. Někdo říká, že o tom ještě ani nepřemýšlel. Jak je to možné?

Naše společnost totiž uvěřila tomu, že se vše odehrává v hlavě.

Hlavou vše nejlépe vymyslíte. Co je logické, kolik peněz jste schopni vydělat tím anebo tamtím, co je reálné a co už ne. Prostě fakta, o kterých mluví všichni. A když to říkají všichni, tak je to asi pravda, že? Takový omyl! Omyl, který teď ničí život tisícům, statisícům a dovolím si říci milionům lidí.

Srdce rozhoduje o všem!

Vaše dušička škemrá o to, aby ji někdo naslouchal a na oplátku by se vám odvděčila tím, že byste byli šťastní.

Ale to né, to se musí pěkně vymyslet! Hlavou!

Takže teď se ptám vás: „Víte, co vás opravdu baví, co milujete, pro co byste každé ráno s nadšením vstali a šli pracovat? Dokážete si představit, že byste dělali to, v čem jste silní a mnohem lepší než ostatní? Chtěli byste jít za svým snem? Věříte vůbec, že je to možné? Věříte, že můžete žít podle svých představ?“

Pokud se nyní zasníte, pravděpodobně vám mysl vyplodí myšlenky typu: „Hele uklidni se, to je nesmysl. Na to nemáš, jenom sníš. Stejně nevíš, co by tě bavilo. Víš, jak to dopadlo naposledy, když jsi chtěl/a podnikat. To nedokážeš. Drž se raději jistoty, co když to nepůjde apod.“

Člověk není nikdy zcela šťastný, pokud nedělá práci, která ho baví a nejlépe, kterou miluje.

V práci strávíte minimálně třetinu svého života, proto to má tak ohromný vliv na to, jestli se cítíte šťastní či nešťastní a samozřejmě to má nedozírné následky na vaší psychiku. Pokud se vám hroutí psychika, je to jen krůček k nemoci.

To, jestli děláte práci, které vás baví je také příčinou toho, jak vysoké finanční částky si vyděláte. Pokud děláte na něčem, co je vaše dítě, nad čím vás baví přemýšlet a rádi tomu věnujete svůj drahocenný čas, pak se vám to mnohonásobně vrátí. Jenomže lidé nevědí, jaká práce by je dělala šťastnými. Ani si to nedovedou představit, že do práce se nechodí jen proto, že se musí, ale že se chce. Takže pokud se rozhodnete tuto věc  změnit, musíte najít, co je pro vás nejlepší. Musíte objevit své vlohy a hlavně touhy.

Musíte začít komunikovat sami se sebou a začít si naslouchat.

Sobě, ne okolí! Jinak strávíte život hledáním NIČEHO. Každý, úplně každý máte odpovědi v sobě. Uvědomte si, že každý člověk radí druhému jen ze svého pohledu a ze svých zkušeností. Kde máte jistotu, že v životě ke všemu přistupoval tak, jak byste k tomu přistupovali vy? Nikdo nezná vaše niterní pocity, vaše touhy a to, proč vás baví žít. Připravte se na to, že vám okolí bude jisto jistě říkat, ať se postavíte nohama na zem, že je to nesmysl. Jenomže realita je to, čemu věříte vy! Realitu, má každý z nás naprosto jinou.

Spokojený a šťastný život nelze žít s očima na hodinkách a čekat, kdy už bude konec pracovní doby.

Hodinky

Udělejte si čas na sebe a zjistěte, co by vás opravdu bavilo. Co můžete předávat ostatním. Máte strach? Strach je dalším strašákem, kterého je potřeba se zbavit. Věřte, že i pochopení a odstranění strachů je naprosto osvobozující.

A pokud vás trápí sebevědomí a říkáte si, že byste to nezvládli, tak i toto téma se dá velmi rychle změnit. Musíte na tom však zapracovat. Musíte vědět, co chcete a kam chcete jít, kdo jste, v čem jste dobří a možná i výjimeční. Věřte, že jste výjimeční, jen to zatím nevidíte.

Nevíte jak na to? Vše jsem shrnula do knihy 9 kroků k životní svobodě, podle které můžete tyto kroky udělat. Celý život je jen o rozhodnutí. Otočte svůj život o 180° a jděte za svými sny. I já jsem šla za svým snem, odletěla jsem (a to se bojím létat) a díky tomu dnes můžu pomoci mnoha lidem, kteří také chtějí kvalitnější a hezčí život. Jde jen o rozhodnutí.

Rozhodnutí jsou jako mističky vah. Můžete stát na místě, kde se necítíte dobře, nebo uděláte změnu a začnete žít život, ze kterého budete mít radost. Beze změny nic nepřibude ve vaší peněžence, v prožitcích ani v pocitech a to by byla škoda. Je potřeba žít a ne jen přežívat.

Když chci dosáhnout na nějaký cíl, tak si řeknu, že když to dokázali jiní, dokážu to také. Proto věřím, že pokud budete chtít, dokážete to i vy.

Mějte se moc krásně a začněte žít život, který budete milovat!

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů