PROČ je vaše hnací síla.

PROČ

Tisíckrát zmiňovaná nástěnka vizí, nebo chcete-li vision board a přesto ji má tak málo lidí. Vidět každý den na své sny a na směr, kterým chceme, aby se náš život ubíral.

Tolikrát náš život jde klikatými cestičkami, právě z důvodu neujasnění cesty. Ten kdo si cestu napíše a namaluje, ten se tam dostane s mnohem větší pravděpodobností v kratším čase. Pak za ním chodí kamarádi a ptají se: „Jak jsi to dokázal? Jak to mám udělat já?“

Většina lidí začíná s myšlenkou „jak?“

Jak rozjet podnikání?

Jak si vydělat více peněz?

Jak se dostat ze dna?

Jak si udržet pozornost na nějakém projektu?

Jak být zdravější?

Určitě vás v momentě napadnou vaše nezodpovězené „jak“.

Neříkám, že „jak“ není důležité, ale není to nejdůležitější.

Pokud si život nějak představuji, plánuji a myslím to vážně, pak by otázka, na kterou by si měl každý odpovědět zněla „Proč?“ PROČ je alfou a omegou všeho.

Když máte jasně definované své „proč“, jste jen krůček od toho, abyste našli řešení, jak to udělat.

Uvedu například. Chcete podnikat a znáte svůj obor, kterému se chcete věnovat. Znáte profesi. Co vám většinou běhá v hlavě? Jak to rozjet. Jak postavit na nohy dobrý byznys, který vám bude vydělávat. Začnete plánovat a krok po kroku budete plnit své plány.

Možná se vám hned od začátku daří, ale možná to nesplnilo očekávání, které jste si dali. Postupně vás to dostává do frustrace a ztrácíte sílu. Pokud se ztrácí síly, ztrácí se i vůle a přichází na řadu zklamání. Později pak pocit selhání a marnosti.

Nemáte nové nápady, neudržíte se ve flow. Flow je velmi důležité, protože pokud se udržíte ve flow, to znamená ve stavu, kdy si ani neuvědomujete čas, který jste své práci dali, protože vás to baví, pak se dostáváte do únavy a vyčerpání. Stále si kladete otázky „jak“. Jak z toho ven, nebo jak to posunout dál?

Proto je nejlepší hnací síla slovíčko a otázka „Proč?“

Pokud znáte své „proč“, proč chcete dělat to, co chcete, co z toho budete mít, pak se i v době nějakého propadu, nezdaru a mnohdy beznaděje neuchýlíte k myšlence se na to vykašlat. Vaše „proč“ je tak silné, je to vaše životní cesta, je to vaše vize, vaše poslání, vaše všechno. A pokud po něčem tak moc toužíte, neustoupíte ze svého plánu jen tak lehce, protože vás vaše „proč“ bude stále nutit do akce. Zas a znovu budete zkoušet nové techniky. Zas a znovu vás to nenechá spát. Já tomu také jinak říkám, dát své práci „vyšší smysl“.

Musíte vědět, proč dáváte svůj drahocenný čas a energii dané věci.

Slovíčko „proč“ vidím jako zásadní. Proč se máte chtít dostat například z nemoci? Zní to divně? Myslíte si, že je to jasné? Každý chce být zdravý, to dá rozum? Zklamu vás.

Mnoho lidí má svoji nemoc jako ochranný štít. Rádi o své nemoci hovoří, jsou rádi litováni a o to víc, když jeho léčbu neplatí pojišťovna a jde to z jeho vlastní kapsy. Pokud máte jasné „proč“ chcete být zdravý, nebolí vás ani to, že za své tělo utratíte nějakou tu kačku.

Musíte mít zodpovězené „proč“. Pak vás nenapadají výmluvy, že máte změnit životní styl, přestat pít kafe, když to není vhodné, změnit jídelníček, aby si tělo oddychlo, začít měnit postoje a myšlení, když je to směr k lepšímu zdraví i životu.

Každý má své proč jiné. Když jsem se začala věnovat on-line podnikání, měla jsem jasné „proč“ a ráda vám ho řeknu. Protože miluji cestování a pracovat odkudkoli na světě je něco, co mne fascinovalo.

Miluji svobodu.

Svobodu ve smyslu umět si ovlivňovat své zdraví, stále zlepšovat svůj život, odstraňovat strachy, omezení, která člověka ovládají svými vzorci z dětství, podnikat v oboru, který mám ráda a navíc jako bonus pracovat z místa, kde se cítím skvěle. Jak to udělat, bylo až druhořadé. Proto jsem napsala e-book 9 kroků k životní svobodě. Aby lidé postupně odstraňovali vše, co jim leží v cestě k jejich šťastnějšímu životu.

Stejně přemýšlím o svém zdraví. Chci život prožít co nejkvalitněji. Lidé často říkají, že na něco zemřít musí. To je pravda. Všichni zemřeme, ale důležité je to, jestli život prožijeme ve zdraví nebo v bolesti.

A já se rozhodla pro zdraví, co to jen půjde. Být co nejvíce zdravá fyzicky i duševně. A co si budeme povídat. Chci vypadat dobře. Vzhled, to jak člověk vypadá zvenčí vám prozradí, jaký život se odehrává uvnitř.

Takže mé doporučení je: „Pokud budete chtít odpověď na jakoukoli otázku ve svém životě, ptejte se své „proč“.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů