Úžasná levandule

Sebevyjádření, relaxace, uvolnění

Energie: chladná a suchá

Krásná a dechberoucí levandulová pole v Provence, voňavé ručníky našich maminek a babiček a blahodárně působící bylinka. To je levandule, která si najde své místo v každé domácnosti. 

Množství účinků vás možná překvapí

Levandule se používá se pro svou chladnou, uvolňující a rozptylující vlastnost na záněty, při horkosti, křečích, bolestech a neklidu. Proto se využívá na popáleniny, nebo když se spálíte od sluníčka. Také urychluje hojení ran a jizev. 

Můžete ji použít jako repelent, nebo ji dávat do prádla nejen pro její krásnou vůni, ale také proto, že odpuzuje šatní moly

Na vznětlivost i vztek

Chladí přehřátá játra. Pokud si neumíte představit, co to znamená, představte si člověka vznětlivého, vzteklého a plného emocí. Východní medicína pro to má termín – oheň v játrech. No a doma tomu říkáme, že je oheň na střeše.  A přesně pro tyhle stavy skvěle působí. Stahuje oheň a uklidní mysl.

Pomáhá při léčbě akné

Východní medicína popisuje akné, jako horkost v těle. A protože tato bylinka přirozeně stahuje horkost i záněty, bude vám při těchto stavech velmi užitečná. Stejně tak ji použijete na psoriázu. Má totiž protiplísňové vlastnosti, zmírňuje podráždění a začervenání. 

Při nespavosti, na zklidnění mysli i na migrény

Uklidňuje mysl a uvolňuje tělo. Navozuje zdravý spánek a je skvělá při relaxaci. Tiší bolesti hlavy, a velice dobře působí při nespavosti, nervovém napětí, bušení srdce a vysokého krevního tlaku. Osobně ji mažu v noci před spaním na zápěstí. Usnu, jako když mě do vody hodí. 🙂

Skvěle ji využijí psychologové a terapeuti ve své praxi

Levandulový olej zklidňuje mysl, odstraňuje frustraci, podrážděnost a stabilizuje energii srdce. Dokáže zklidnit i výrazné emoce, a tak je hojně využívána k udržení emocionální a duševní rovnováhy.

Také je skvělým pomocníkem k uvolnění nahromaděných a nevyjádřených emocí a na stavy, kdy se člověk nedokáže dobře vyjádřit. 

Ocení ji tvůrčí lidé, kteří chtějí využít svůj potenciál a maximálně projevit svou kreativitu. Myslím, že nad účinkem oleje z levandule, zaplesá nejedno srdce terapeuta. 

Která levandule s vámi rezonuje?

Vyberte si ji intuitivně. Mám zkušenost a klienti mi ji stále potvrzují, že ten olejíček, který si vyberou intuitivně, jim funguje nejlépe. Takže s chutí do toho.

Levandule francouzská – vůně výrazná, nasládlá a květinová. 

Levandule kašmír – je doplněna o jemně hořké tóny.

Levandule lékařská – jemnější nasládlá bylinková vůně.

Mažte na tělo jen to, co dokážete i sníst

Pro své blahodárné a zároveň velmi jemné a šetrné působení může být po naředění aplikován i na pleť a pokožku celého těla. Jak určitě víte, kůže je náš největší orgán, proto je důležité k ní také tak přistupovat. Chemie je všude kolem nás opravdu spousta. Naše tělo je dávno přetížené a tak pookřeje, pokud ho nebudete ještě více zatěžovat. Platí, že to, co dáváme na pokožku, musí být kvalitou takové, že to můžete i sníst a nic se vám nestane.

Proto vám sem dám tip na 100% čistý a přírodní pečující balzám s měsíčkem a levandulí, který vaši pleť posílí, zklidní a navrátí jí pohodlí a uvolnění. Obsahuje ty nejkvalitnější ingredience. Navíc si bravurně poradí i s prasklinkami a drobnými nedokonalostmi. Je vhodný i pro tu nejcitlivější pleť. Je krásně nadýchaný, sametově hebký a neodolatelně levandulový.

Znamení Panny levanduli ocení

Levandule je vhodná pro znamení Panny, které bývají přecitlivělé. Věřím, že budou jejími přínosy nadšené.

V historii patřila k velmi využívaným bylinkám a hojně ji používali už staří Římané, a to nejen na provonění vody v lázni, ale také na udržení čistého charakteru. 

Terapeutické vlastnosti

Pokud chcete levanduli používat pro její terapeutické vlastnosti, dejte si pozor na to, aby nebyla syntetická, což většina olejíčků na trhu je. Dopřejte si 100% bio kvalitu a bylinky v té nejsilnější podobě.

Chcete je využít ve své praxi, nebo pro rodinu?

Většina klientů se do olejů okamžitě zamilovala. Nejen pro jejich vůni, ale pro silný účinek. Tyto poklady pro nás vyrábí ryze české společnost. Přihlásit se a využít tak možnost různých slev, které mají každý týden, měsíc a dokonce pravidelně každou středu, můžete kliknutím na link. Můžete si tak pořídit domácí lékárničku za pár korun. Užijte si darů přírody, stále je tu pro nás.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů