Které dvě otázky dostaneme od Boha na konci života?

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Minulý víkend jsme byli na semináři, kde vystupoval Brian Tracy a několik dalších skvělých podnikatelů. Možná neznáte tohoto člověka, který obdaroval svět velkým množstvím zkušeností a posunul ho dál.

Už jste si někdy všimli, že když jdete na jakoukoli přednášku, ať už je o prodeji nebo o čemkoli, každý člověk si přinese jiné dojmy? Někdo přijde domu s výzvou a někdo tvrdí, že mu to nic nedalo. Každý z nás si odnese něco jiného.

Důležité však je, co jste si měli odnést jen VY.

Pro každého z nás je totiž důležitá zcela jiná informace!

Chci vám předat něco, co není žádná novinka. Není to nic, co jste ještě v životě neslyšeli.

„Žijete vůbec?“

Možná to tam jiní lidé nezaregistrovali tak silně jako já. Tato výzva a myšlenka tam byla pronesena od několika přednášejících a každý ji měl zabalenou do jiného kabátu.

Mulfheit

Jan Mühlfeit (působil dvacet dva let ve firmě Microsoft pro Evropu) měl skvělou přednášku, na které padlo hodně důležitých myšlenek. Naprosto zásadní byla myslím tato:

Na konci života se Vás Bůh zeptá pouze na dvě věci:

„Naplnil jsi svůj život?“

a

„Pomohl jsi naplnit život ostatním lidem?“

 

A teď si zkuste představit situaci, že váš život by se tímto okamžikem ukončil a vy byste se setkali s Bohem. Stojíte tam, díváte se na něho a víte, že mu na tyto dvě otázky musíte odpovědět. Co byste odpověděli?

Zkuste se nad touho otázkou více a mnohem hlouběji zamyslet. Nejen zamyslet. Udělejte další kroky a opatření v životě, abyste žili ještě více naplněný život. Každý jsme nyní tam, kde máme být. To, že čtete tento článek také není náhoda.  Možná i vy si dnes máte položit tuto otázku.

Jsem přesvědčená, že bychom si tyto dvě otázky měli položit každé ráno. Ne jen jednou za pár let. A víte proč?

Protože když si na to odpovíte opravdu upřímně a vážně, tak se začnete více věnovat naplnění svého života.

Každé ráno vás to vyburcuje k nějaké další aktivitě. 

Každé ráno si řeknete: „Tak co já proto ještě udělám?“

Přestaňte spoléhat na to, že za vás někdo něco vyřeší, že za problémy, které nyní máte, může někdo jiný. Přestaňte mrhat časem, který máme každý jinak vyměřený.

Nedělejte, že to nevidíte a neslyšíte. Prostě se rozhodněte udělat víc! Odhoďte apatii a pocit bezmoci že nic nejde. Znovu zmobilizujte své síly a udělejte další krok.

Každý z nás se občas dostane do úzkých a neví kudy kam. Každý z nás občas zavírá oči, aby byl život snesitelnější. Každý z nás občas potřebuje podat pomocnou ruku. A každý z nás tuto pomocnou ruku dokáže podat.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

K tomu všemu potřebujete udělat jedno. Víte, co to je? Co je nejdůležitější?

Udělat opravdové a jasné rozhodnutí!

Je to takové pomyslné bouchnutí do stolu, kdy si řeknete: „Dost! Ano, jdu a udělám to, co v jádru tuším a cítím, že mám udělat. Co cítím, že je správné a co učiní šťastnějším mě a nakonec i okolí. Ať to stojí, co to stojí. Překonám svůj strach a zbořím další limity. Život za to stojí!“

Položte si každý den otázku: „Naplňuji svůj život? Žiji opravdu tak, jak jsem si přál? Pomohl jsem naplnit život ostatním lidem?“

Věřte, že po každém dalším krůčku dál budete šťastnější! Protože být šťastnější, znamená žít naplněný život a ten je takový, jaký jste si ho přáli mít VY.

 

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů