Kdo vám krade vaše vize, sny a touhy?

Toužili jste v minulosti plachtit po moři, ale už tomu nevěříte? Chtěli jste procestovat svět, ale dnes už se bojíte, protože to není bezpečné?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMěli jste sny, od kterých jste upustili a možná už ani nevíte proč? Někdo vám ukradl vaše vize, sny a touhy? Opravdu vás zajímá, kdo to mohl být? Kdo zapříčinil to, že už se neradujete ze života tak, jako dřív? Už jen vzpomínáte na dobu, kdy vše pěkně fungovalo, cítili jste se spokojení a plánovali jste si, jak budete žít?

Nebo jste ještě hodně mladí, a přesto vzdáváte své sny a vize už teď? Myslíte si, že to není možné? Není to v této době reálné? Všichni vám říkají, ať stojíte nohama na zemi?

Přemýšlím, proč si lidé tak málo povídají o svých snech. Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy bavili o tom, co velkého byste ještě chtěli zažít! Nedovolíte si to ani vyslovit, natož si to přát? Dívali by se na vás divně vaši přátelé?

Není to tak dlouho, co jsem byla se svými přáteli v restauraci.  Určitě i vy někdy chodíte posedět s přáteli a jsem si téměř jistá, že občas zažijete výměnu názorů, kdy se z příjemného večera na chvilku stane bojiště názorů.

Myslím, že se shodneme na tom, že nejrychlejším spouštěčem rozporů jsou témata týkající se politiky a toho, jak se v naší zemi žije. I v naší partičce to tak bylo. Téma utečenci, násilí, Ukrajina, konec světa, krachující podnikání a podobně se na pár minut vkradlo do poklidného večera.

Ty už se prober!

„Ty už se prober“ zaútočí na mě známí u stolu, když se stavím za názor, že lidé nejsou všeobecně tak špatní a vidím kolem sebe hromadu dobrých věcí.

„A ty už nekoukej na televizi!“ vyhrknu zas já zpět na něho.

Pak se jedni připojí k jednomu názoru a druzí k druhému. Ještě chvilku se to mele, pak se přehodí téma a už jsme zase ti, kdo se smějí, až se za břicho popadají.

Chvilku je mi z toho smutno. Ne z toho, že vznikl spor, ale z toho, co s nimi dokáže udělat vnější vliv. Během pár sekund se lidem změní emoce. V očích mají bolest, zlost i beznaděj. A to vše jen proto, že je jim to velmi intenzivně podsouváno. Znovu si uvědomuji, že musím více zdůrazňovat a poukazovat na to, jak moc vnější vlivy ovlivňují jejich životy a jak to zasahuje jejich mysl.

Lidé se díky vnějším tlakům dostávají do stále hlubší pasti!

Nyní si sami položte následující otázky:

  • Proč jste přestali snít?
  • Kam se ztratily vaše vize a touhy?
  • Proč se tolik zabýváte tím, co je špatně?
  • Proč se ráno vzbudíte a necítíte, že jste opravdu šťastní?
  • Jaké prostředí vám způsobuje špatné emoce?
  • Proč nevěříte tomu, že můžete mít víc, než si dovedete představit?

Co vám to způsobuje? Ohromný vliv na to, jak se nyní cítíte má prostředí, ve kterém žijete. Je to vše, čím se obklopujete. To čemu dáváte pozornost, to se stává vaši realitou. Schválně zdůrazňuji „vaši realitou“, protože fakt, že je na světě sedm miliard lidí znamená, že je sedm miliard realit. Každý vidí svět ze svého úhlu pohledu. Vše, co jste zažili, je vaše realita a nikdy to nikdo nezažije zcela stejně.

Vnější vlivy ovlivňují prostředí, a vy se v něm nějak cítíte. Tyto pocity si uložíte. Pamatujete si je! Pamatuje si je každá buňka v těle. Dlouho zastávám názor, že lidé mají hlavně nemocnou mysl. Nejen vaše tělo může být nemocné, i mysl strádá. O zdraví se lidé postupně začínají starat. Kupují si různé vitamíny, doplňky stravy, chodí cvičit, upravují jídelníček, kupují si zdravější potraviny.

Kdo pečuje o svou mysl? Kdo kontroluje, co do ní během dne vpustí a co už ne? Mysl je ta, která každou minutu rozhoduje o tom, jak budete žít. Není možné jí dávat negativní vjemy a chtít, aby byla zdravá a vedla vás k úspěchu, štěstí, zdraví a radosti. Pamatujte, že mysl je ta, která ovlivňuje to, zda budete zdraví. Mysl ovlivňuje i to, zda máte dostatek peněz.

To, čím nasytíte každý den svou mysl, takový život žijete!

Proto lidé přestali snít. Začali věřit tomu, co se prezentuje denně v médiích. Pamatujte, že vaše realita je to, čemu věříte!  

Podívejte se kolem sebe a zhodnoťte si to sami. Čemu lidé dávají ohromnou pozornost a jakou z toho mají náladu. Mysl produkuje emoce a ty pak mají vliv na celkové zdraví. V první řadě na psychické a pak na fyzické.

Když jste v dětství slýchali, že jste neschopní, věřili jste tomu?

Myslíte si, že pokud jsou některé informace systematicky opakovány, že se vám nevryjí do vaší mysli? Jistě, že ano. Je to stejné, jako když vám někdo v dětství říkal, že jste neschopní. Začali jste tomu postupně věřit a následně jste tak k sobě začali přistupovat. To se odrazilo na vašem sebevědomí a to celé prošpikovalo váš život různými překážkami a mantinely. Určitě to každý znáte.

Musíte se rozhodnout!

Věnujte pozornost mysli a navrátí se vám do života více radosti a chuti tvořit. Začnete znovu snít a plánovat si lepší život. Musíte však začít se svou myslí a s odstraněním vnějších vlivů. Odstraňte ze svého života ještě více věcí a situací, které vám nedělají dobře. Každý přesně víte, co to je. Má oblíbená rada nakonec zní: „Vypněte televizi!“ Ukazuje snad, jak být šťastnější a jak si plnit své sny? Ukazují někdy, co pěkného se stalo?  Tak proč jí věnovat pozornost?

Kam směřuje vaše pozornost, tam to roste!

Zaměřte ji tam, co vám přispěje k většímu pocitu štěstí, lásky a hojnosti ve všech směrech, ať můžete žít život, který budete milovat. A nezapomeňte, plachtit po moři, nebo projet svět můžete kdykoli. Nikdy není pozdě. Fotky mi pak pošlete do e-mailu 🙂

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů