Harmonie těla podle 5 elementů

Potřebujete své tělo a mysl vyladit? Chtěla bych s vámi sdílet, jak lze své tělo harmonizovat během celého roku a ukázat vám, jak je vše propojené.

Jak žít klidný a vyrovnaný život?

Tradiční čínská medicína (TČM) říká, že máme posilovat svůj střed a vracet se do něj. K vysvětlení používá pentagram, kterým lze vysvětlit vztah mezi lidským organismem a vnějším prostředím. V našich podmínkách máme čtyři roční období. Čínská medicína hovoří o pěti. V pentagramu tedy máme pět elementů, které se vzájemně podporují. Pod každý element spadají párové orgány, které k sobě mají souvztažnost. Zároveň platí, že každý orgán je spjatý s nějakou emocí.

DŘEVO – játra/žlučník – emoce vzteku, agrese

Na jaře v přírodě vše pučí a proto je to období s nejsilnější energií. Pokud jste dodrželi zimní odpočinek a nevyčerpávali ledviny, máte na jaře hodně energie a netrpíte jarní únavou. Pokud jí trpíte, je to odpověď nerovnováhy v těle a nedostatečně podpořených ledvin přes zimní období.

Na jaře používejte olejniček Wood. Je to element dřeva, což znamená, že začnete podporovat játra a žlučník. Jarní detox je i v našich podmínkách běžná věc. Co ale tak běžné není je, že můžete působit jedním olejíčkem na celou rodinu tak, že ho dáte do difuzéru. Pro větší účinnost nanesete Wood společně s nosným olejem na plosky nohou, nebo si ho potřete na zápěstí.

OHEŇ – srdce/tenké střevo – emoce radosti

Léto patří k elementu ohně. Právě v toto období je důležité podporovat srdíčko. Není náhoda, že nejvíce infarktů je právě v tomto období. Pokud je srdce energeticky oslabené, můžete cítit absenci radosti. Emoce vám krásně ukážou, jak na tom s kterým orgánem jste. Takže i když srdce spadá pod léto, prožívat málo radosti můžete kdykoli během roku. Léto je však ideálním obdobím pro jeho podporu. Element ohně podpoříte olejíčkem Fire.

ZEMĚ – žaludek/slinivka/slezina – emoce starosti

Element země, tedy náš střed. Místo, kde se také rodí nový život si zaslouží velkou péči. Pokud máte hodně starostí a přemítáte ve své hlavě neustále nějaké myšlenky, oslabujete tím svůj střed. Na duševní úrovni na sobě můžete pozorovat neschopnost jasně uvažovat, jako byste měli zastřenou mysl.

Často sáhnete po sladkém a můžete si začít vytvářet různé závislosti. Pokud máte oslabenou slinivku, pozastavte se a zamyslete nad tím, jaké sladkosti života vám chybí. Eatrh podpoří energii země, tedy žaludek, slinivku a slezinu.

KOV – plíce/tlusté střevo – emoce smutku a lítosti

O tlustém střevu toho víme všeobecně hodně, ale ráda bych zmínila, že je naším druhým mozkem a skrývá se v nich náš psychický stav. Když v programu Harmonické hubnutí pracuji s ženami na snížení váhy, i střeva dostávají velkou pozornost. Často od nich slyším, že jim postupně začne být hezky nejen po těle, ale i na duši. Proto zažeňte své smutky a vylaďte se pomocí přípravku Metal.

VODA – ledviny/močový měchýř – emoce strachu

Když přijde zima, přichází i potřeba ochránit ledviny, potažmo močový měchýř. V tomto období jsou právě tyto dva orgány náchylnější k energetickému oslabení a proto na ně nezapomínejte. Oslabené ledviny vyvolávají emoci strachu a strach oslabuje ledviny. Myslím, že si lidé dostatečně neuvědomují, proč je bolí záda v kříži.

Když se řekne ledviny, lidem se okamžitě vybaví jediná náprava skrze pitný režim. O tom teď ale nemluvím. Ledviny jsou naší zásobárnou životní energie a když nám chybí, potřebujeme ji doplnit jako když nalijeme pohonné hmoty do nádrže. Přesně tohle uděláte s olejíčkem Water.

Voňavé olejíčky, které navrací zdraví a zlepší náladu

Často olejíčky používáme kvůli jejich krásné vůni. Ty, o kterých mluvím, mají terapeutickou kvalitu a myslím, že budete překvapeni jejich výsledky nejen na fyzickém těle, ale i na psychice. Jsou čistě přírodní a proto se je nemusíte bát používat. Problém nastává, pokud nevíte, zda jsou i z malé části syntetické.

Přírodní produkty berte jako palivo pro tělo. Zvykli jsem si tělu brát hodně energie a není divu, že pak onemocní. Příroda nám ale dává obrovské dary a když je vezmeme a tělu navrátíme, odmění se nám zdravím, energií a dobrou náladou.

Jak je nejlépe používat?

Můžete je dát do difuzéru a zároveň namazat na plosky nohou společně s nosným olejem. Na ploskách nohou máme takovou mapu orgánů. Navíc na nich není tuk, takže si ho tělo krásně roznese po těle. Dále si je můžete natřít na zápěstí.

5 elementů, 5 olejíčků

FIRE podpoří energii ohně = srdce.

WOOD podpoří energii dřeva = jater.

EARTH podpoří energii země = žaludku, slinivky a sleziny.

WATER podpoří energii vody = ledvin.

METAL podpoří energii kovu = plic.

Jste lektorka jógy?

Pokud jste lektorka jógy, pak můžete do svých programů vnést podporu těla i skrze orgány. Je to velmi jemná forma, která k těmto oborům náleží. Určitě k tomu využijte zvýhodněnou sadu, ve které oceníte větší balení a přitom nízkou cenu.

Pro kouče a mentory – hojnost, sebeláska, vnitřní dítě

Když lidé chodí na mentoring nebo koučink, většinou se vše točí kolem peněz, sebelásky a vztahů. Vše je energie a proto je velmi důležité, umět se naladit na správnou strunu. K tomu vám pomůžou právě esenciální olejíčky, protože fungují skrze náš mozek. Dám vám sem pár tipů, které patří mezi mé oblíbené.

Nechte se vést intuicí

Všimla jsem si, že olejničky fungují velmi dobře, když si je vybíráte i intuitivně. Často píšu o tom, že je naše tělo neskutečně inteligentní a moc dobře ví, co potřebuje. Jen jsme se mu odnaučili naslouchat. Proto poslechněte svou navigaci, svůj kompas a vyzkoušejte si, pro jaký olejniček si sáhnete intuitivně. ❤️ A pokud článek čtete ve dnech od 25.11. do 27.11., pak máte velké štěstí, protože je na ně sleva 50%.

P.S. Pořádám přednášky na téma zdravé tělo, psychosomatika i hubnutí. Pokud byste chtěli nějakou uspořádat i pro své klienty, napište.

✨ Šiřme společně světlo zdraví dál. ✨

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů