Den první – SOUVISLOSTI

Den první

Den první – SOUVISLOSTI

Když jsem v minulosti začala pracovat jako terapeut, postupně jsem přicházela na souvislosti. Na to, že pokud chci, aby byli lidé trvale zdraví, musí POCHOPIT SVOJI NEMOC A SOUVISLOSTI.

Proč? Protože jinak se většina nemocí po nějaké době pravděpodobně vrátí.

Půjdu na to od konce.

Jaký je postup, pokud je člověk nemocný?

V první řadě je potřeba tělu pomoci na fyzické úrovni, to znamená nějakými přírodními kapičkami nebo tabletkami. Dobijeme orgánům „baterky“ a odstraníme patogeny (viry, bakterie, parazity, plísně), které způsobují dané potíže.

V těle to funguje tak, že pokud je něčeho hodně, například plísní, orgán to postupně oslabuje. Slábne imunitní systém a pak už je to jen krůček k nemoci. Říkám to zjednodušeně, ale to nám bude stačit. Oslabuje se i energie v daném orgánu.

Energie v těle a orgánech se oslabuje už v době, kdy máte psychické zatížení. Proto je psychika vždy spojená s každou nemocí.

Hodně lidí má v dnešní době zdravotní problémy na úrovni psychosomatiky. To znamená, že tělo ještě nezápasí s žádnými viry, bakteriemi a podobně, ale přesto bolí. Bolí stejně, jako kdybyste nemoc již měli. Psychosomaticky lze vyvolat záchvat žlučníku, to není žádný problém.

Toto jsou nemoci, se kterými chodíte po lékařích a oni nemohou nic najít. Není to jejich vina. Ono tam na fyzické úrovni ještě není nic vidět.

Ujasním ještě, jak je to s energií.

V těle máme energetické dráhy. Říká se jim meridiány. Těmito cestami proudí životní energie, která je spojená se všemi orgány. Pokud se energie zablokuje, vzniká bolest. Bolestí máme tolik, kolik blokád je v těle.

Akupunkturu asi znáte a víte, že funguje. Co vlastně dělá? Zprůchodní dráhy a vyrovnává v nich energii.

Nyní to shrneme.

Takže první je pomoc fyzickému tělu. Už víme i to, že psychika se podílí na nemoci. Aby nevznikalo psychosomatické onemocnění, musí se člověk naučit měnit postoje. To je další krok.

Změnit postoje zejména k sobě. Protože když změníte postoje k sobě, přestanete dělat věci proti sobě, to znamená proti svému tělu.

Dám příklad.

Když budete pořád naštvaní na nějakou situaci a budete ji dokola řešit, vnikají emoce. A emoce mají vliv na vaše orgány. Každá emoce oslabuje nějaký orgán. Vztek nebo naopak potlačená emoce oslabuje žlučník. Funguje to pak i naopak. Oslabený orgán vyvolává emoci.

Co z toho plyne? Že emoce, které máte, jsou spouštěcím mechanismem a tím, co tělo oslabuje v první řadě. Ještě před onemocněním.

Opět uvedu příklad.
Deprese ve smyslu smutku a žalu vám budou oslabovat plíce. Po čase je orgán vyčerpaný a už je to jen krůček k tomu, aby imunitní systém dopustil to, že plíce onemocní. Například astmatem.

A takhle to funguje úplně u každého orgánu stejně.

Každá nemoc, každá bolest začíná na psychické úrovni.

Když si zlomíte nohu, tak ne, to je jasné.

Abyste zvládli nemoc podchytit včas, je potřeba zjistit, proč máte určité emoce. Tyto emoce je potřeba ze svého života odstranit. Jak? Změnou postojů. To jsme u třetího kroku.

Co je důležité. Když se naučíte více chápat své tělo, tak se při opakovaných emocích zarazíte. Začnete přemýšlet, že to není v pořádku, protože teď už víte, že emoce je volání nějakého orgánu o pomoc. Vaše tělo si žádá změnu. No žádá si ji hlavně vaše duše, ale k tomu dojdeme.

Jdeme na téma postoje.

Postoje změníte, když se začne zabývat tím, jak funguje vaše mysl. Opět vysvětlím.

Když cítím dokola smutek, tak už vím, že jsou to plíce. A když jsou to plíce, položím si otázku. Co v tom svém životě nemůžu rozdýchat? Co mě tak moc tíží, že to mé tělo neunese?

Každý člověk přesně ví, co ho tíží. Takže pak je to o změně. Musím se k problému postavit čelem a musím se snažit to změnit. Jinak je to začarovaný kruh, ve kterém jdete níž a níž.

Tuto změnu postoje uděláte tehdy, když začnete o věcech přemýšlet jinak. No a jsme u mysli.

Mysl má zásadní vliv na zdraví.

V hlavě si to porovnáte dobře jedině tehdy, když budete napojeni na sebe a na svou duši, nebo chcete-li na své srdce. To znamená, že budete svůj život měnit tak, abyste byli co nejvíce šťastní.

Nemoc nechodí jen tak naráz. Předchází tomu mysl (postoj), psychosomatika a pak teprve chronická nemoc nebo dlouhodobá bolest.

Člověk musí pochopit svoji nemoc. Musí pochopit, proč danou nemoc, nebo psychické potíže má.

Když to pochopí, má obrovskou šanci vše napravit a být trvale zdravý. Jedno bez druhého bohužel nefunguje na principu trvalého zdraví.

Dává vám to smysl?

Asi to na začátku vypadá složitě. Začněte postupně.Oceňuji a vážím si snahy. Nejde vše hned najednou. Pěkně postupně.

Váš první krok bude, že si připustíte souvislosti a fakt, že tak, jak na tom dnes jste, je důsledek vašeho života, vašich emocí a postojů.

Pokud žijete mnoho let v disharmonii, dokola vás něco trápí, bude to mít vliv na emoce (psychiku), emoce oslabují orgány a pak už je to jen krůček k tomu, aby vzniklo onemocnění.

Přemýšlejte o sobě. O tom, zda jste šťastní, co vás trápí. Co je to, co byste ve svém životě potřebovali změnit. V dalších dílech postupně uvedu příklady, abyste si to mohli pospojovat a přeložit do svého života.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů