Co si představujete pod pojmem svoboda?

Svoboda 2

Svobodný, bohatý a zdravý. Tak se jmenuje má facebooková stránka.

Dnes bych začala prvním tématem. Co znamená SVOBODA pro mě a co znamená pro vás a jak jí dosáhnout? Svobodu opravdu vnímám jako životní styl, ke kterému se musí každý dopracovat, pokud bude chtít.

Co se skrývá pod slovem SVOBODA?

PRÁCE = dělat práci, která mě baví, kterou miluji. Ani bych tomu nechtěla dávat punc „práce“, protože tak to opravdu necítím. Je to čas, který strávím činností, která mě naplňuje, a přitom vydělávám.

Nemám nad sebou nikoho, kdo by mě omezoval a šlapal po mých touhách. Není tu ani nikdo takový, kdo by snižoval mou práci jen kvůli tomu, aby se dostal na vyšší pozici. Vím, že pokud se rozhodnu, mám neomezené možnosti a je jen na mně, které uchopím a půjdu za nimi.

FINANCE = podnikání nám dává svobodu a neurčuje nám hranici příjmu. Je to taková vysoká škola života. Každý by si to měl zkusit už jen kvůli zkušenostem a následným vědomostem.

CESTOVÁNÍ = pokud chci být měsíc v zahraničí, jsem měsíc v zahraničí. Pokud tam chci pracovat na svém projektu, tak pracuji. Naposledy jsem na Srí Lance psala e-book 9 kroků k životní svobodě. Mnoho z vás už o tom ví a četli ho.

BÝT ZDRAVÝ =  umět si poradit se svým zdravím. Dvanáct let vím, že není potřeba čekat na to, až vás dostihnou chronické či závažnější potíže. Bohužel nás to nikdo nikdy neučil, neučí a patrně ani učit nebude. Je to jen a jen na vás, kdo budete mít pro toto téma nastražené uši a otevřenou mysl. S názorem „tomu nevěřím“ daleko nedojdete. Pokud chcete první doušek, stáhněte si e-book zdarma. Před sto lety by také nikdo nevěřil, že bude internet v každé domácnosti a dnes je.

VZTAHY = svoboda je o vztazích. O vztahu sama k sobě. O tom, jak sami sebe známe, respektujeme se a jak sami sebe podporujeme. Jak moc  v sebe věříme, ale také o tom, jak moc jdeme sami proti sobě. Svoboda je i o vztahu s ostatními. O tom, jak moc se necháme ovládat a mnohdy dokonce ničit okolím, zaměstnavatelem nebo rodinou. Pokud jste neustále ovládáni, o svou svobodu přicházíte.

ODSTRANĚNÍ SVÝCH BLOKŮ A STARÝCH VZORCŮ = se starými vzorci, kterými jsme doslova prošpikováni se nám o svobodě může jen zdát. Na základě výchovy nebo vlastní zkušenosti máme o nějaké oblasti jasně danou představu, neboli vzorec.

Může se jednat o názory na opačné pohlaví, na svůj život, na to, jaký je svět, nebo názory na úspěch, peníze, atd. Bohužel řada našich vzorců nám vůbec neprospívá. Změnou starých zažitých vzorců ve své mysli a změnou postojů se dokážeme osvobodit ze svého vlastního zajetí. Ano, čtete správně.

Osvobodíte se ze svého vlastního zajetí. To platí v soukromí i v podnikání. Pokud nosíte v hlavě, že nikdo nic nekupuje, všechno stojí za pendrek, tak jak se vám bude asi dařit? A pokud cítíte křivdy a čekáte, že se někdo změní a vám se díky tomu uleví, čekáte marně. I když by to bylo fajn.

SVOBODA PROJEVU = zda si dovolíte říkat své názory nahlas. Tady si možná řeknete, že to s tou svobodou zas tak slavné nebude. Je to otázka odvahy. Pravdou je, že pokud budete chtít lidem předávat návody v přírodní medicíně, máte smolíka. Na to už se udělala opatření, ale o tom až příště. Nicméně určitě můžeme říkat své názory mnohem více, než lidé v minulém režimu.

Co je potřeba k tomu, abyste se dokázali osvobodit?

1. Nejdůležitější je zjistit, kdo doopravdy jste, jaké jsou vaše silné stránky, abyste dokázali prodat své schopnosti a hlavně, abyste dělali to, co vás naplňuje a baví.

2. Je potřeba si uvědomit, jak vnímáte svět ve kterém žijete. Tento svět má mnoho podob. Ten, kdo se bude chtít opravdu osvobodit, musí chytře změnit svoje vnímání světa kolem sebe a tím dokáže změnit i vlastní realitu.

3. Udělat opravdové rozhodnutí pro změnu, kterou si přejete.

4. Naučit se neplýtvat vnitřní silou tam, kde kde o ni přicházíte úplně zbytečně.

5. Převzít za sebe úplnou zodpovědnost.

6. Pak už je to ruka v ruce se zvyšováním svého sebevědomí, které bude růst právě dílčími splněnými kroky.

Co ještě může bránit tomu, abyste se cítili svobodní?

7. Ano, je to strach. Ten se snadněji odstraní, pokud budete mít vizi a velkou touhu. Osvobozující informace je, že strach si většinou vytváříme sami a tudíž jsme schopni se ho i sami zbavit.

8. Nakonec velmi důležitý krok a tím je plán. Uděláte si ho, abyste věděli kdy a kam chcete dojít. A je to.

Takže takhle postupuji já a díky tomu mám svobodu takovou, jakou mám.

Co znamená svoboda pro vás? Napište své poznatky a názory. Je pro vás svoboda důležitá? Pracujete na tom, abyste jí dosáhli?

 

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů