Den třetí – BOLEST ZAD – ukázka souvislostí.

Den třetí - bolest zad a souvislostí

Den třetí – BOLEST ZAD

Dneska bych vám chtěla ukázat, jakých souvislostí je potřeba si všímat. Vezmeme si do parády záda, protože záda bolí lidi poměrně často.

Upřesníme si, co je bolest.

Bolest je volání tkáně po energii. A kde není energie, nemůže nic fungovat. Je to jako s tím autem. Není benzín? Nejede se.

Už víme, že nemoc je takový odkaz pro člověka. Tělo se nám několik týdnů, měsíců a let snažilo předat informaci, že má problém.

Uvedu jednoduchý příklad.

Bolí vás záda. Bolest začne v kříži. Běžný problém, kterým trpí hrozně moc lidí. Někdy bolest vystoupá po páteři vzhůru. U někoho může být i migréna, která jde směrem po týlu navrch hlavy.

To je nadělení. Takže to máme jednoho lékaře na záda, jednoho na hlavu a minimálně dva druhy tabletek. Jedny budou růžové. Později se dozvíte, že klientovi padají vlasy, takže ještě kožaře.

Tak a teď vážně.

Uděláme společně rozbor. Budu se vás jako klienta ptát.

Vysledovali jste si, v kolik hodin se cítíte nejvíce unaveni?

Odpověď s největší pravděpodobností bude, že únava přichází někdy po 15:00 hodině a k večeru. Kolem 19:00 už je to lepší.
Také tam bude dovětek, že je to po celodenní práci. Zní to logicky, viďte?

A co chutě? Jakou chuť teď máte rádi?

No, nejvíce ujíždím na slaném.
Jo jo, to je jasné.

A jaký pocit u vás převažuje? Jaká emoce?

Možná strach. A také si málo pamatuji. To už je asi věkem.

Je ještě něco, co vás trápí?

Padají mi vlasy a začali se mi kazit zuby. Někdy se mi zdá, že mi natékají kotníky a tuhne mi páteř. Jo a mám osteoporózu.

Pokud se jedná o muže, můžou pozorovat potíže s prostatou.

Pro všechny tyto potíže máme jednoho společného jmenovatele a tím jsou ledviny.
Ledviny křičí o pomoc a vy to na svém těle poznáte na místech, která spolu vlastně logicky ani nesouvisí. Tělo je propojeno. Vše souvisí se vším.

Když bude tento klient oslabený dlouhodobě, zjistíme po společném povídání, že záněty močového měchýře měl čas od času také. Jenomže teď je například nemá, takže se tím nezaobírá.

Takže máme ve hře ledviny a močový měchýř. Proč močový měchýř? Protože ledviny mají párový orgán a tím je právě močový měchýř.

Teď se vrátím na začátek, abyste si spojili souvislosti.

Bolest v kříži = oslabení ledvin.
Bolest podél páteře = oslabení močového měchýře (energetická dráha moč. měchýře)
Bolest hlavy = oslabení močového měchýře (energetická dráha moč. měchýře)

Tak a teď se musíme podívat na to, proč jsme orgány, nebo meridián (energetickou dráhu) oslabili. Protože kdyby nebyli dlouhodobě oslabené, tak by nebolely.

Nemoc a bolest předcházela psychosomatika.

To znamená, že tělo dávalo nejdříve vědět prostřednictvím emocí. A emoce, která je typická pro oslabení ledvin je bázlivost a strach. Další pak vztahovačnost, pocity beznaděje, netrpělivost, cynismus.

Ukazovalo se to i prostřednictvím nadměrných chutí po slaném. Pro ledviny je to typické. Dále to poznáte podle hodin. Každý orgán má svou dvouhodinovou aktivitu. To znamená, že pokud budete znát, v kolik hodin se o jaký orgán jedná, hned budete vědět odkud vítr fouká.

Vrátím se k psychosomatice.

Ledviny jsou dvě, to znamená pár, budu se ptát, co vás trápí ve vztazích. Ledviny = vztahy. Pokud budete dlouhodobě řešit vztah, ať už pracovní, či soukromý, budete oslabovat ledviny.

Emoce oslabují orgán a oslabený orgán vyvolává emoci. Pokud budete mít tohle na mysli, dokážete svůj zdravotní problém podchytit včas. Jakmile začnete vnímat a chápat své tělo, zakročíte dříve, než dojde k vážné nemoci.

Bolest podél páteře znamená, že je oslabený močový měchýř. Podél páteře jde meridián močového měchýře, takže pokud je orgán oslabený, bolest se projeví právě v těchto místech až do hlavy a klient může trpět migrénou.
Takže teď vidíte, že růžové tabletky na dráhu močového měchýře nedávají moc velký smysl.

Co tedy uděláme? Podpoříme ledviny a močový měchýř. Ideálně kapičkami nebo přírodními tabletkami, které dostanou orgány do rovnováhy a bude po bolestech. A aby se potíže nevraceli, vyřešíme i vztahy.

Zdá se vám to složité? Je jednoduší spolknout něco na potlačení důsledku? Je to jednoduší, ale nikam to nevede. Tělo si bude žádat své. Bez benzinu nikam nedojedete a pokud se tělo opakovaně vyčerpává, jednoho dne vám vypoví službu.

Tím, že je vše propojené, nebudete řešit jednu věc, ale hned několik. Víte, jak to vše souvisí.

Tohle byla malá ukázka. Teď si vezměte, když se na sebe člověk vykašle. Auto umyjeme i zevnitř, ale tělo ne. S oblibou říkám klientům, kteří nechtějí chápat, že je potřeba se čistit zevnitř, ať si představí, jak by vypadali, kdyby se za celý život neumyli. Ani jedna sprcha, ani jedna vana. To je nádhera.

Takže sečteno, podtrženo. Bolest zad je o ledvinách, o vztazích a o tom, co už nemůžete unést.

V ledvinách je schovaná naše životní energie, kterou jsme dostali do vínku, takže s ní doporučuji šetřit.

Mějte se hezky a zítra budeme pokračovat.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů