Den pátý – ORGÁNY MAJÍ SVÉ HODINKY

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Jdeme do toho. Máme tady další den a s ním i moc pěkné téma. Už jsme si řekli o souvislostech. Fíha! Myslím, že se u toho člověk zapotí. Pro člověka, který se nepohybuje v alternativní medicíně, to musí být docela zmatek.

Vždyť nás to nikdy nikdo neučil, že je tolik souvislostí, na které se člověk musí zaměřit. A hlavně že se jedním oslabeným orgánem udělá tolik paseky. My tu paseku společně pěkně napravíme.

Mám pro vás dnes něco, co někteří možná znáte, ale opakování je matka moudrosti.

Orgánové hodiny aneb co díky nim zjistíme?

Začneme od té nejjednodušší části a tou je sledování, kdy (v kolik hodin) se vám bolest nebo potíže opakují. V kolik hodin se pravidelně cítíte unavení, nebo se v noci budíte. Nebo naopak, v kolik hodin byste si šli nejraději lehnout. Bez ohledu na to, že jste zrovna v práci. Jó tělu neporučíš! Tak a teď máte argumenty pro šéfa.

Věřte, že když se na to nyní zaměříte, tak zjistíte, že i vám tělo pravidelně sděluje, s čím byste měli něco udělat.

Takže budíte-li se, nebo máte-li potíže vždy přibližně ve stejnou hodinu, můžete se podívat, které orgány souvisí s danou nemocí.

Čínská medicína rozlišuje šest párů orgánů, které se skládají z jednoho plného a jednoho dutého orgánu. To už jsme si říkali. V průběhu dne má každý orgán svou nejvyšší aktivitu právě ve své hodině a obráceně nejnižší o dvanáct hodin dříve či později.

Tak a teď si říkáte co je to zase za guláš. Opravdu to tak je. Zkrátka a dobře, každý orgán má „svůj čas“ po dobu dvou hodin, kdy je aktivní a přesně o dvanáct hodin později „odpočívá“. Takže celý cyklus trvá dvacet čtyři hodin a je rozdělen po dvou hodinách na dvanáct částí.

Uvedu opět příklad.

Plíce mají nejvyšší aktivitu mezi 03.-05. hodinou ranní a nejnižší mezi 15.-17. hodinou odpolední. To znamená, že pokud se budíte před ránem mezi 03.-05. hodinou, připomínají se plíce, že potřebují pomoct.

Nenechte se zmýlit, že například na záchod chodíte právě v tuto dobu. Logicky si řeknete, že někdy chodit musíte. Ne ne. To se opravdu hlásí vaše orgány. Když budou v pořádku, spíte jako miminko.

A co když nemohu spát mezi 01.-03. hodinou ranní? To znamená, že potíže, které mám, souvisejí s játry. V takovéto situaci se soustředím na detoxikaci – očistu jater. Minimálně nám to říká, že jsou játra z nějakých důvodů přetížena a je potřeba se poradit s odborníkem v přírodní medicíně, co proto udělat.

Nebo si alespoň koupíte přípravek Detoxin. Od oka tak dvě až tři balení. Deset kapek dvakrát až třikrát denně. Játra vám budou neskonale vděčni. Jestli si pamatujete, tak játra dost často stojí za únavou.

Jarní únavu mají ve svém repertoáru právě játra.

A koho trápí jarní alergie, nemusíte o tom více přemýšlet. Čistěte játra! Už mě zase napadá hromada informací, které bych vám ráda předala, ale to už bych odbíhala od dnešního tématu.

Zůstaneme u toho, abyste poznali, který orgán má problém a vy to prostřednictvím orgánových hodin začnete sledovat.

Je to jednoduché a je to přesné.

Udělala jsem pro vás krásné orgánové hodiny. Co říkáte?

Orgánové hodiny

 

Abych nezapomněla. Dávala jsem vám příklad jen na to, když se pravidelně budíte. Stejné je to například i během dne. Třeba mezi 15.-17. hodinou. V tomto případě vás ujistím, že potíže nejsou z celodenního maratonu, ale močový měchýř hlásí své oslabení.

Věřte, že příroda nám vše zařídila dokonale. Lidské tělo je dokonalé a my ho musíme jen více vnímat a pochopit. Nikdy nás neoklame. Čínská medicína má tyto souvislosti úžasně vysledované.

Pro vás je to snadné vodítko, jak si pomoci včas.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů