Den druhý – PŘÍSTUP

dEN DRUHÝ

Proč chci dnes hovořit o přístupu? Protože vše v životě je o postojích a o přístupu.

Lidé říkají, že zdraví je na prvním místě. Přejí si hodně zdraví k svátku, k narozeninám, k Vánocům. Jenomže jen si ho přát a nic proto neudělat je tak trošku k ničemu.

Použiji zde přirovnání zdraví versus auto. Já vím, že si říkáte, co má auto společného se zdravím. Všechno a nic. Jen vám chci ukázat rozdílnost přístupu a hlavně porovnání. Ono vás to nakonec i pobaví.

Neodpustím si říct, že se o své auto většina lidí stará lépe než o sebe. Takže začnu hned vašim miláčkem v garáži.

Co dostává auto pravidelně?

Je toho hodně. Pravidelná výměna oleje. Každé dva roky technická. Když se zakucká a nechce jet, odvezeme ho k panu doktorovi a ten ho opraví. Dáme mu pěkně novou součástku.

Čas od času nové gumy, umyje se zvenčí i uvnitř. A co dneska? Dneska mu dopřejeme. Dostane v myčce kvalitnější program. Jen ať nám dlouho vydrží, ať je zachovalý lak.

A co doplňky?

Dáme mu doplňky. Pěkné poklice, potahy, rádio. A co navigace? Také ji koupíme.

A co kdyby se autíčku něco stalo? Uděláme mu havarijko.

Zdražili benzín? Trošku si zanadáváme, ale pak načepujeme zase plnou. Vždyť je to potřeba. Jak by asi takové auto jelo, kdyby nedostalo šťávu, že?

Ano. Přesně. Jak by asi takové auto jelo, kdyby nedostalo šťávu!

No a teď otázka.

Na jakou šťávu má jet tělo, když za celý život nedostalo jedinou očistu, jedinou podporu orgánů, jedinou mentální očistu a drancuje se do poslední kapky energie, které v něm ještě zbyla?

Jak má fungovat, když stres je každodenní součást života?
Lidé říkají, že mají blbé tělo, protože je neposlouchá. Co si to vymýšlí? Proč bolí? Kdo mu jako pomůže? Dělejte někdo něco. Ani lékaři nic neumí. Nepomohli a to tam běhám roky!

Nenabádám vás k tomu, abyste nechodili k lékaři. Nechci vás ani poučovat. Je to každého věc, jak k sobě přistupuje. Jen vám chci ukázat, že je lidem přirozenější věnovat více peněz do auta, než do svého těla.

Všeobecně lidé nemají vypěstovaný zvyk starat se o své zdraví.
Myslím si, že je rozdíl jestli člověk prožije svůj život ve zdraví nebo v bolesti. A jak už víte, vše se vším souvisí.

Mějte na mysli, že čím víc a urputněji pracujete, čím víc spotřebováváte energie a čím větší stres vyvíjíte, o to víc mu musíte vrátit.
I péče o zdraví je o zodpovědnosti. O zodpovědnosti k sobě.

Osobně to beru jako investici do sebe, které nelituji. Tady bych ještě chtěla říct, že investice je jedna věc a cílená investice je věc druhá. Pokud má člověk nějaké potíže, není vhodné jít a prostě si něco nasadit. Vše musí být cílené.

Znám mnoho lidí, kteří do sebe investovali spoustu peněz a výsledek byl nevalný. Je to tím, že mu například kamarád řekne, ať si koupí tohle, že mu to pomohlo, jenomže když neznáte souvislosti, podporujete třeba úplně jiný orgán, než potřebujete.

V ČR jsou odborníci, kteří svou práci dělají dobře a je potřeba se na ně obrátit.

Častá otázka: „Jak dlouho bude trvat, než se dám dohromady?“
Tak tady vám dám takové měřítko. Tak, jak jste si na svou nemoc zadělávali, tak asi 1/10 času musíte věnovat nápravě. Nápravě na všech třech úrovních o kterých jsem včera psala.

Tento obor mám moc ráda, protože tělo je studnice moudrostí. Každým rokem mě udivuje stále víc a víc. Souvislosti, pochopení jak vše funguje. Jak člověk sám k sobě přistupuje hrubě a pak se diví. A jak příjemné je se sám se sebou spřátelit.

Mějte se krásně a zítra si ukážeme příklad z praxe.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů