Den čtvrtý – 1 orgán 10 nemocí?

7 dní o ZDRAVÍ

Může znamenat jeden orgán deset nemocí?

Co to zase ta Lenka píše?

No vážně! Když jsem se s tím před mnoha lety setkala poprvé, strašně mě to překvapilo.  Úplně se zbořila realita vědomostí, které jsem tenkrát měla. Prostě hlava byla hlava, játra byla játra. Na každou nemoc je přeci jiný lék. V té době chemický.

No jo, ale jak je to s tou pravdou? Jak je to s tou realitou? Je to jenom úhel pohledu v daném čase s danými informacemi. Tohle si prosím někam napište, bude se vám to v budoucnu móóc hodit. Ani nevíte, jak jsem vděčná, že jsem svou realitu změnila.

Takže to, že je vše jinak, než jste si možná doposud mysleli a že je v těle propojeno vše se vším, to už asi nemusím psát. Možná jsem vám některá přesvědčení zbořila. A přiznám se, že jsem ráda, protože tělo je úžasné, je naše a my si ho budeme hýčkat.

Takže co mám na mysli tím, 1 orgán 10 nemocí? Z jednoho směru může jít opravdu deset různých nemocí.

Po včerejším dni už víte, že když jsou oslabené ledviny, tak vám mohou padat vlasy, natékat kotníky, více se kazit zuby.

Dnes k tomu přidám ještě kosti, mandle (angíny), uši (poruchy sluchu), poruchy menstruace, chronická únava, osteoporóza, zvětšení prostaty.

Je toho mnohem víc, ale chci poukázat alespoň na nějaký základ. Takže když zavzpomínáte na dětství a na to, že jste trpěli na angíny, tak už dnes víte, proč vás například bolí v kříži. To je alchymie Co říkáte? Prostě tam je rovná se. Oslabené ledviny = angíny. Oslabené ledviny = bolest v kříži. Tohle rovná se máte u každého výše popsaného problému.

Jenomže se to v dětství řešilo jinak a ne podpořením ledvin. Ledviny tudíž nedostaly podporu, kterou by potřebovaly, proto se to projeví na dalších místech těla. Pamatujete, proč jsem psala v předešlém článku, že čím déle to člověk nechá být a vykašle se na sebe, tím více toho bude řešit v budoucnu? Tak to prostě je.

Tímto ukončuji kapitolu LEDVINY + párový orgán MOČOVÝ MĚCHÝŘ.

Jdeme dál.

JÁTRA + párový orgán ŽLUČNÍK

V předešlém článku jsem psala, že plný orgán má k sobě jeden párový orgán a ten je dutý. Ledviny mají močový měchýř a játra mají žlučník. Takto máme v těle pět základních „okruhů“. Ani nevím, jestli se říká, že jsou to okruhy, nebo jestli jsem si to tak pojmenovala. Zkrátka a dobře jeden dutý a jeden plný orgán spolu související.

A jaká onemocnění mohou souviset s oslabením jater a žlučníku?

Oči (šedý zákal), oči (rozostření vidění), slzení očí, kožní alergie, žlučníkové kameny (tak to je očividné), šlachy (potíže spojené se šlachami), únava (zejména jarní), křehké nehty, ztuhlost šíje (velmi časté – většina lidí chodí na masáže, které nepomáhají), migrény.

Z emocí si u lidí všimněte agrese, výbuchů (nemá to nic společného s letištěm). Dále vzteku a impulzivních projevů. Jo pán je cholerik? Tvrdohlavost a podrážděnost. Dokonce vztek na ty, kterým se dobře daří. Z toho usuzuji, že má velké množství národa v háji játra.

SRDCE + párová orgán TENKÉ STŘEVO

Tohle člověku logicky rozum nebere. Jak může tenké střevo souviset se srdcem? Jo, tady je logika marná. Čínská medicína je moc chytrá. Těch 4000 let zkušeností je holt někde vidět, co říkáte?

Tady bych to pojala trošku jinak. U srdíčka vnímám problém ten, že o něm lidé moc nevědí. Když vás bolí žaludek nebo žlučník, tak si toho všimnete hned. Ale u srdíčka je to jiná. Pořád nic nebolí a pak je to infarkt. Znáte to, jak lidí říkají. Vždyť mu nic nebylo a najednou tohle.

Spíše bych poukázala na psychické nerovnováhy.

Hodně si všímám, jak lidé vypadají ve tváři, protože v obličeji je také mapa orgánů a dívám se i na chování. Lidé, kteří mají oslabené srdce, mívají záchvaty smíchu. Měla jsem kdysi kolegyni a ta se pořád smála. Vypadala, že je v pohodě a možná by jí to i kde kdo věřil, ale mně bylo jasné, že má velké problémy, které jí jdou přes srdíčko.

Další zajímavost je, že lidé s oslabeným srdíčkem si sahají do vlasů, hodně zvedají ruce vzhůru. Ono to vypadá, jakože si upravují vlasy, ale pro mě je to znak oslabení. Celkově srdce je o emocích. Oslabení se všimnete projevem emocí, jako je hysterie, citová labilita, nadměrné citové reakce, lidé nejsou schopni být empatičtí.

Můžete trpět poruchou spánku a děsivými sny.

Co je zajímavé, že poruchy řeči a špatná schopnost komunikace také souvisí se srdíčkem. Tohle vypadá možná zvláštně, ale osobně jsem to na sobě pocítila právě v komunikaci. Jakoby jste se neuměly česky řečeno „vyžvejknout“. Chcete něco říct, ale koktáte, jako by vás rodiče nenaučili mluvit. Snad mi odpustíte výrazy, ale je to úplně přesné.

SLINIVKA, SLEZINA + žaludek

Tak tady se nám to malinko zkomplikovalo, protože k sobě patří tři orgány.

V každém případě to mohou být modřiny (velmi časté), nadýmání břicha, zablokování vody v těle (takže tady vidíte, že to může mít souvislost s hubnutím), vodnaté výtoky z nosu, opuchlé nohy po vnitřní straně kolen a stehen (jde tudy meridián), nedostatek energie, anémie (také časté), imunita.

Důležitá mi přijde emoční nerovnováha a tou je starostlivost, soužení, sebelítost, tréma a nesoustředěnost. Pokud tyto emoce máte dlouhodobě, podpořte slezinu a slinivku. Výborný je přípravek Estrozin.

Tady to trošku rozdělím, ať z toho nejste zmatení.

ŽALUDEK

Kručení ve střevech, otoky břicha, krvácení z nosu, rychlé trávení, afty na rtech, bolest kolen vpředu (hodně časté), dokonce to mohou být potíže spojené s tváří a ústy (obrny, ale také oční choroby – jde tudy meridián).

No a máme tady poslední párový orgán.

 PLÍCE + párový orgán TLUSTÉ STŘEVO

Tady jsou to rýmy, dýchací potíže, poruchy čichu, potíže s kůží (suchá, drsná, nebo ztráta elasticity a tvorba strií), astma, alergie (velmi, velmi časté), kožní onemocnění (ekzémy).

Tady se zastavím, protože vím, že lidé absolutně nespojují ekzémy a alergie s oslabením plic.

Přitom je to tak časté onemocnění, které se řeší tak trochu od pralesa!

Co se týče emocí, ty tady také vyzdvihnu, jedná se o deprese, smutek, sebepodceňování, žal, ale i pýcha.

Meridián tlustého střeva jde přes ústa, takže i zde může být bolest zubů a kazivost spojená s tlustým střevem.

Myslím, že jsem vás dnes zahltila až až.

To, co jsem napsala je opravdu jen zlomek toho, jak je tělo propojené. Opravdu vše se vším souvisí. Nicméně si myslím, že vám to může hodně pomoci. Třeba si jen z těchto informací, které nyní znáte, začnete skládat věci dohromady.

Nevím jak vás, ale mě to baví. A doufám, že v tom najdete zalíbení tak trošku i vy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů