Vykročte do roku 2018 správnou nohou

Možná se vám to bude zdát otřepané, ale předsevzetí do nového roku si my, lidé dáváme každý rok. Věříme a doufáme, že ten další rok bude lepší. Jenomže aby byl lepší, musí se něco změnit.

Právě teď vás zvu ke změně.

Abyste rokem 2018, ale i těmi dalšími, prošli se vztyčenou hlavou a otevřeným srdcem.

Rok 2017 pro mě nebyl lehký. Vlastně to byl jeden z nejtěžších roků, který jsem zažila. Rozbily se nám v rodině vztahy, přišla nemoc i velké vyčerpání. Svou energii jsem si šetřila a zároveň se snažila ze svého života odstranit vše, co mi energii bralo nejvíce. I za cenu, že to bylo bolestivé, přijímala jsem vše, jak jen to šlo. Ano, i má představa byla jiná a přála jsem si, aby se nic z toho neodehrávalo a nestalo. Život tomu ale chtěl jinak.

Ještě více jsem posílila pochopení toho, že překážka, část života, která vypadá jako zlý sen, je nakonec požehnáním.

Opravdu nic se nikomu neděje jen tak. Některé věci a situace prostě nezlomíte přes koleno. Musíte je pochopit a počkat, až dozrají, protože ve vašem životě hrají významnou roli.

Rozhodla jsem se, že svou pozornost přesměruji na své plány a na vás. Na to, že i kdyby situace zůstala stejná (tiše jsem věřila, že to tak nebude), abych našla nějaký další smysl. Bod nebo cestu, která mě i tak bude naplňovat. Našla jsem. Zasedla jsem k rozpracovanému tématu vyhoření.

Přemýšlela jsem, co byste potřebovali znát a umět, abyste se dokázali i vy znovu zvednout.

Postavit se zpátky na nohy, když cítíte, že se propadáte hluboko tam, kam nechcete

Vytvořit si pevnou půdu pod nohama vždy, když ji necítíte. Nebo když v životě stagnujete, stojíte jako svázaní na místě a nevíte, kudy kam.

Na tohle téma jsem se podívala ze všech možných úhlů s přihlédnutím k rozmanitosti povah. Každý je totiž jiný. Jinak řeší svůj život a jinak dané situace snáší.

Vzala jsem body, o kterých si myslím, že jsou nejdůležitější a dokáží člověka během poměrně krátké doby znovu nastartovat. Ty, díky kterým může znovu získat nový vítr do plachet.

Každý je jednou nahoře a jednou dole. V čem je ale velký rozdíl?

V tom, jestli se člověk znovu zvedne a jak dlouho to bude trvat. 

A to je závislé na tom, jestli se v životě věnuje seberozvoji. Seberozvoj není nic jiného než učení se novým postojům, změně myšlení, pohledu na svět. Naučit se více naslouchat životu, tomu, co se od nás chce, a v neposlední řadě nechávat otevřenou hlavu novým možnostem. To, že něčemu nevěříme, totiž neznamená, že to neexistuje a nefunguje.

Seberozvoj je alfou a omegou toho, jak se budete v budoucnu cítit, jestli do svého života vpustíte nové příležitosti, ale i to, jestli budete šťastní a zdraví.

I o zdraví je potřeba přemýšlet jinak. Tak, že když se cítíme vyčerpaní a naše tělo už nemůže, je to pouhým důsledkem toho, jak jsme doposud žili. Chybou je, že si lidé i při vyčerpání nebo v nějaké fázi vyhoření na svá bedra nakládají ještě více, místo aby tu tíhu postupně odkládali. Je opravdu těžké se v tomto stavu zorientovat a dělat kroky správným směrem.

Jestli se v mých řádcích i jen malinko poznáváte, mám pro vás překvapení!

Mám z něho ohromnou radost. Ze všech dosavadních zkušeností z oblasti zdraví a seberozvoje jsem vytvořila on‑line kurz Začni hořet. Jak už název napovídá, bude o nastartování a zapálení vašeho vnitřního plamene.

Propojila jsem tři důležité oblasti, které spolu nedílně souvisí.

  1. ENERGIE

Na podnikání, na život, vlastně na vše potřebujete mít dostatek energie. Zjistit, kde se vaše energie ztrácí a jak ji dočerpat. Když není energie, je to jako když je auto bez benzínu. Nikam nedojede.

  1. PSYCHIKA

Psychika je velmi důležitá. Když strádáte psychicky, nemáte dostatek energie. Postrádáte sílu, chuť, náladu a odhodlání cokoli měnit. Proto je potřeba umět svoji psychickou stránku zlepšit.

  1. POSUN VPŘED 

Abyste udělali krok vpřed, musíte se podívat a rozklíčovat příčinu toho, co vás brzdí. Lépe pochopit své postoje, způsob myšlení, ale i jejich zdravotní důsledky – vše více do hloubky, aby se propad neopakoval. Dostanete tak nesmírně důležitý nadhled. Nadhled je to, co nám chybí, když jsme zabředlí do vlastních problémů. 

Špatným dnům společně odzvoníme. Co vy na to? Jsem toho názoru, že život si musíme užít, a ne ho jen přežít.

Je potřeba jít lepšímu životu vstříc

Nechte za sebou minulost, tu už nezměníte. Budoucnost ale změnit můžete. Vstupte do roku 2018 správnou nohou. Já to právě teď dělám. Kurz jsem prošpikovala těmi nejdůležitějšími tématy z několika stěžejních oblastí lidského života.

Nevím jak vy, ale já se nemůžu se dočkat, až odstartujeme nový rok a uvidím vaše proměny. Už jen pár dní a představím vám ho v plné kráse.

Jestli je pro mě něco motorem, pak jsou to vaše úspěchy a zpětná vazba, kdy mi přichází krásné maily s poděkováním. Tak jako jsem teď o Vánocích dostala přání s díky za energii, kterou předávám, a díky níž měním životy dalších lidí. Děkuji, mám velkou radost.

Přeji vám, ať se rok 2018 stane jedním z nejhezčích.

A víte co?

Ti z vás, kteří by rádi načerpali energii a hodilo by se vám několik tipů, jak hořet a nevyhořet, přečtěte si nový e-book.

Navíc jsem pro vás vytvořila takovou sekci, kde budete mít vše pěkně na jednom místě. Najdete tam nejen nový e-book 5 rad, jak začít hořet a nevyhořet, ale přibudou i další překvapení. Máte se co těšit!

Přihlásit se do sekce a stáhnout e-book můžete kliknutím na obrázek.

 

P.S. Situaci v rodině jsem zvládla, i když jsem si z počátku myslela, že mi žalem pukne srdce. Někdy je ale potřeba zbořit starý dům a vystavět nové a pevné základy. Důležitá je ale důvěra. Důvěra v život. 

 

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů