Váš psychický a fyzický stav je odrazem toho, jak moc se cítíte být šťastní.

 

 

Dovolte2

Dneska trošku z jiného soudku. Co takhle ZDRAVÍ?

Už jste se zaměřili na to, proč jste z nějakých situací více unaveni? Proč máte určité zdravotní problémy a s čím souvisí? Vše je ve své podstatě velmi jednoduché, jen se musíte naučit více naslouchat své tělo.

Vaše tělo vám první předává informace prostřednictvím pocitů.

To znamená, pokud jste ve společnosti, například v zaměstnání, kde vás to nebaví  a těšíte se na konec pracovní doby, chodíte domů vyždímaní jak citrón.

Nemáte náladu a chvíli vám trvá, než se přehodíte do příjemné nálady. Tedy pokud se vůbec přehodíte. Vše trvá dlouhá léta a únava jde ruku v ruce s nervozitou. Začnete být podráždění, naštvaní. Vše se vám prolíná i do soukromého života.

„To je tedy život na pendrek“, postěžujete si. „V práci to stojí za houby, doma je to na šišato a ještě mě nikdo nechápe. Takový život jsem si prostě nepředstavoval/a.“

V tomto režimu vydržíte několik let. Vaše psychická zdatnost je silná natolik, že pokud někdo řekne něco, co se vám nelíbí, proměníte se v nášlapnou minu. Mnohdy nikdo nemusí ani nic říkat. 🙂

Někteří se schoulí do své ulity, vše pěkně potlačí, protože jsou přesvědčeni, že stejně nic nezmění a takhle bude alespoň klid. V nejhorším případě se rozklepou při zvýšení hlasu svého šéfa.

Pokud selhává psychika, co se děje s vaším tělem?

V obou příkladech si zaděláváte na potíže, které se budou točit minimálně kolem žlučníku, jater, nebo žaludku. Dříve nebo později začnete mít bolesti. Teď už se nejedná jen o psychickou bolest, tady už jde o fyzickou.

Psychická bolest.

Psychickou bolest většina lidí ignoruje, dokud to jde. Na svou rozladěnost si zvyknou a po čase jim to přijde jako normální. Téměř každý den se setkávám s odpovědí: „Jo, já jsem docela v pohodě.“ Z té pohody ale vyplave, že si dotyčný každý večer zobne něco na nervy. Joo, to je pohoda.

Fyzická bolest.

Další informaci, kterou vám tělo předává, je bolest. Fyzickou bolest, tak tu už lidé začínají řešit, protože ta opravdu bolí. Bohužel už nepřemýšlí o tom, že tato nemoc a bolest je pouhým důsledkem dosavadního života. Ale pozor! Stalo se vám, že běháte po doktorech a oni nic nevidí? Výsledky jsou v pořádku? Pak jste ve fázi psychosomatiky. To znamená, že tělo již vykazuje bolest, protože bolest je volání tkáně po energii a na fyzické úrovni stále ještě není vidět příčina nemoci.

Bolest je zablokovaná energie.

Proto jsou techniky, jako je akupunktura, které fungují a lidem se uleví. Energie může proudit jak má. Ještě pořád máte spoustu času svůj problém vyřešit jemně a poměrně rychle.

Na to, až bude nemocný orgán a bude to vidět na výsledcích u lékaře, si musíte ještě chvilku počkat. To jsem to řekla škaredě, že? Lidé to tak běžně dělají. Místo aby začali přemýšlet o tom, co dělají špatně a proč jejich tělo volá o pomoc, začnou nadávat na všechny kolem, že jim nikdo nepomohl.

A někdy tomu nasadí ještě korunu a začnou nadávat na své tělo. Jak je blbý, že je bolí. Pokud s tímto postojem žijete další roky a neřešíte to, dostáváte se do fáze „opravdové“ nemoci.

Takže jak z toho ven?

Vím, že je to delší cesta, pochopit své tělo, emoce a ve výsledku své pocity. Pokud se rozhodnete být trvale zdraví, pak se musíte začít soustředit na to, kdy se cítíte špatně a pochopit, proč to tak je a samozřejmě svůj postoj změnit.

Pálí vás žáha? Je vám špatně po jídle?

Pokud máte potíže se žaludkem, zodpovězte si otázku: „Co nemůžu strávit? Co mi leží v žaludku?“ Každý na to přijde, když bude chtít. Stačí si o tom chvilku povídat. Jen tak během řeči s klienty vím, jaké nemoci si díky svému životnímu stylu nachystali.

V minulosti jsem hovořila s klientem, který měl potíže se žaludkem. Tlačila jsem na něj s otázkou: „Chlape, tak co nemůžete strávit?“ Pořád odpovídal, že je vše v pohodě. Najednou mu přišel na mysl jeden člověk od nich z vesnice a začal mi líčit o dlouhotrvajících dohadech. A jak se tak rozpálil, vypadlo z něj: „No ten mi bude dlouho ležet v žaludku, ten…“

Pak se sám zarazil a odcházel s vědomím, že tuto situaci musí uzavřít, jinak se své nemoci nezbaví. Prostě to tak je a je jen na vás, jestli s tím začnete pracovat i vy. Tělo si zkrátka žádá své, chce pochopení. 🙂 Jdeme dál.

Proč bolí žlučník?

Žlučník je hodně o emocích. Trpí jím hodně ženy. Proč? Ženy projevují emoce daleko častěji, více věcí dokola řeší. Jedni potlačují emoce a ty druhé je zas nadměrně projevují. Některé chtějí dostát klidu, nechtějí se hádat a pěkně to v sobě dusí. Pokud to děláte mnoho let, je to už  jen krůček ke žlučníkovému záchvatu, který mnohdy nemá nic společného s tím, že by byl orgán opravdu fyzicky nemocný.

Bolí vás záda?

Pokud vás bolí záda v oblasti kříže, začněte se věnovat ledvinám. Dopřejte jim kapičky na posílení ledvin (například Diocel), jsou výborné. Co se týče psychosomatiky, věnujte pozornost vztahům. Ledviny jsou párový orgán. Máme dvě ledviny. Zrovna tak, jako když žijeme v páru. Takže ode dneška mějte na mysli, že pokud vás bolí ledviny, musíte začít urovnávat vztahy.

Dětské dýchací potíže versus děti.

Jestli máte malé děti a trápí je často dýchací potíže, zeptejte se: „Co nemůže rozdýchat?“ Děti jsou velmi vnímavé bytosti a zaregistrují i to, co si myslíme, že nemůžou vidět. My totiž nemusíme ani mluvit. Vše vycítí na míle daleko a pak se trápí. V nejhorším případě si myslí, že oni zaviňují potíže doma. Srovnají si to ve své hlavičce po svém.

Tak co? Chcete být opravdu zdraví? Začněte více komunikovat se svým tělem. Ono vám vše říká, dokola opakuje a žádá si o pomoc. Nesmíte ho ignorovat. Pokud se necítíte být šťastní, začněte více vnímat, kdo doopravdy jste, co máte rádi, jaké máte vlastnosti, co vám vyhovuje a začněte si svůj život měnit.

Víte proč je to tak důležité? Protože pokud budete dlouhodobě nešťastní, budete i nemocní. A věřte, že péče o sebe, pochopení sebe, se vám v dobrém tisíckrát vrátí. 🙂

Velmi ráda používám svou hlášku: „Není přesto být starší a zdravější.“  Věřte, že je to má zkušenost.

Co říci na závěr?

Mějte se rádi a dovolte si být šťastní.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů