Elixír mládí a více sebevědomí? Umíme. Všechno je totiž v hlavě.

být starší a zdravější

Cítíte se hrozně? Jste unavení a máte pocit, že jste starší o deset let? Něco vám na sebe prozradím. Ve dvaceti pěti letech jsem se cítila, jako by mi bylo čtyřicet pět a ve čtyřiceti pěti se cítím, jako by mi bylo třicet.  Ono to totiž není věkem, ale postojem, způsobem uvažování a přistupování k sobě samému. A ano, právě jsem vám prozradila své tajemství. O věku jsem se nerada bavila i s rodinou, natož s vámi.

Nevím proč, ale když někoho potkáte a začnete si povídat, tak buď dojde na počasí anebo se lidé ptají, jestli máte děti. Povím vám příběh.

Jsme na Bali a potkáme se s Pavlem Říhou a jeho přítelkyní Janou. Kdo neznáte Pavla Říhu, tak o něm povím, že je to mladý, schopný on-line podnikatel, který překonal své komfortní zóny. V životě se rozhodl, že změní své návyky a tím i svůj život. Podařilo se mu to skvěle a dnes to učí ostatní lidi.

Sedíme u stolu, jíme večeři a začnou padat první „oťukávací″ otázky.

„Máte děti?″ ptá se mě Jana.

Bože a je to tu zas! říkám si v duchu. „Ano, mám dceru.″

„A kolik je holčičce?″

Jo tak tuhle otázku přesně miluji. Kolik je holčičce? Všichni čekají, že to bude malá holčička. Když to řeknu, zase každý ví, kolik mi je. Mé tajemství, se kterým se mi prostě nechce ven, protože se cítím skvěle a chci se tak cítit dál. To znamená, že si nepotřebuji připomínat, že patřím mezi Husákovi děti. To je pech. Tahle otázka vždycky padne mezi prvními. Já to snad přitahuji.

„Holčičce je dvacet pět,″ odpovím.

Oba ke mně zvednou oči. Nastane jako vždy divné ticho. Jana přestala jíst a upřeně se na mě dívá jejíma pěknýma očima. Tohle ticho nemám ráda. Většinou následuje odpověď ve smyslu: „A měla jsi ji v deseti jo?″

Tentokrát to bylo jinak. Protože jsem byla nováčkem v on-line podnikání, což Pavel věděl, odpověď se stočila jinam.

„Tak proč lidem neukazuješ, že znáš tajemství na to, jak dobře vypadat? Víš, kolik ženských by to zajímalo? Kolik by jich chtělo vypadat ve Tvém věku podobně jako Ty? Já vypadat jako Ty, píšu o tom,″ odpoví mi Jana.

„Nevím. Takhle jsem o tom nepřemýšlela. Přivádím lidi na cestu ke zdraví. Učím je souvislosti, jak změnit myšlení, aby žili kvalitnější život a mohli si plnit své sny.″ Večeře příjemně pokračovala. Nicméně mi tento rozhovor zůstal v hlavě.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

A víte, jak to je, když máte v životě něco nezpracované, tudíž je to pro vás citlivé? Začnou fungovat všechny zákony světa. Zákon schválnosti i zákon přitažlivosti funguje na plné obrátky. Za posledních pár měsíců to tak vygradovalo, že se mě na věk nakonec zeptají minimálně tři klienti za týden.

Takže při konzultaci to vypadá asi takhle:

„Musíte zvolnit. Tělo vám jen říká, že už nemůže. Proto se Vám to stalo,″ říkám klientovi.

„Vám se to říká.″

„Mně? Proč si to myslíte?″

„Tak snad se nechcete srovnávat se mnou, podívejte se na sebe! Já jsem šedesátý devátý ročník.″

„A proč ne? Myslíte si, že dva roky udělají takový rozdíl?″

„Děláte si srandu? Dva roky? To není možný.″

„Ale je.″

S úsměvem na rtech pokračuji: „Tohle je výsledek mé dlouholeté práce na sobě. Je to jiný způsob myšlení a používání přírodních preparátů. Vše začíná uvnitř. Já se před dvanácti lety rozhodla, že mé zdraví je a bude investicí. Nic není jen tak. Ani já to nemám zadarmo.″

To, že to nemám zadarmo opravdu říkám, protože já nevím proč, ale když lidé u někoho vidí něco, co jemu nejde, mají okamžitě pocit, že to máte zadarmo, nebo že vám to spadlo z nebe. Chci, aby lidé pochopili, že je na sobě potřeba pracovat.

Dokonce i muži, ač s omluvným pardonem se osmělí a zeptají se na věk. Dobře pánové, odpouštím vám to. Proč to ale celé píši? Určitě ne proto, abych vás naštvala, jestli se nyní cítíte špatně. Ale abych vás trošku vyhecovala. Abych vám vysvětlila, co proto dělám a mohli jste to dělat také. Abyste se cítili lépe.

Abyste mi vy, zejména ženy ve stejném věku neříkaly to, co slyším pořád:

„Ale já jsem stará.″

„Jako vážně? Připadám Vám také stará?″

„Vy ne, ale já jsem stará.″

Já nevím jak vás, ale mě to „stáří″ baví. 😀

Položím vám otázku.

VAŠE ZDRAVÍ = VÝDAJ nebo INVESTICE?

Co myslíte? Co vám proběhlo hlavou? Je finanční výdaj za zdraví výdajem, nebo je investicí? Většina lidí to vnímá jako výdaj. Já říkám, že je to INVESTICE. Investovat do sebe, do seberozvoje a svého zdraví je ta nejsmysluplnější věc, jakou znám. A přesto tuto investici využívá tak malé procento lidí.

Přehoďte si to v hlavě.

Investujete do sebe, do toho, jak se budete dále cítit, jak budete vypadat i do toho, co si o sobě budete myslet a jak budete žít. Pokud pochopíte, že je to investice, bude se vám doma lépe vysvětlovat, proč máte další nové šaty. 🙂 Je to investice!

INVESTICE, KTERÁ VÁS NIC NESTOJÍ.

Pokud si o sobě myslíte, že už jste staří, vaše tvář se bude měnit rychleji. Vše, čemu věříte, co si o sobě myslíte a o čem jste vnitřně přesvědčení, vždy budete mít pravdu. Opravdu chcete mít vždy pravdu?

To, jak se cítíte uvnitř je vidět i navenek.

Vaše vnitřní nastavení, vaše sebevědomí se promítne nejen do vašich pocitů, ale vnímá je i okolí. Je poznat v práci, v rodině, ve vztahu. Pořád dokola narážíte na to stejné. Sami na sebe. A co že je ta investice, která nic nestojí? Změna myšlení. Pomalu a postupně to dokážete i sami. Stačí uchopit jednu radu a implementovat ji do života. Pokud si myslíte, že to nezvládnete, investujte do sebe zatím prvních pár korun.

Je náš život o sebevědomí?

Je. Naše práce a úspěchy, ale i vztahy jsou o sebevědomí. Pokud cítíte, že se neumíte sami sebe dostatečně zastat, pokud cítíte, že byste byli ve své práci rádi sebevědomější, pak vám vřele doporučuji, začněte na sobě pracovat. Uleví se vám a dovolíte si zažádat třeba o lepší zaměstnání.

Většina lidí se podceňuje a snižuje své hodnoty.

Lidé nedělají ani práci na kterou by v pohodě stačili. Nedovolí si to. Proč? Protože si nevěří. Raději vezmou něco podřadnějšího, kde jsou si jisti, že neselžou. Jenomže co se stane pak? Postupně vyhoří. Vyhoří, protože se necítí být doceněni a naplněni. Pak se z toho stává začarovaný kruh. Nakonec se necítí dobře v práci a přenáší si to do vztahu. Vznikají hádky, kdy dotyčná osoba svému partnerovi vyčítá, že si ji neváží.

  • Lidé neznají své kvality a dary, které mají uvnitř sebe.
  • Někdo snižuje svou hodnotu, protože má v hlavě starý vzorec ještě z výchovy. Těchto lidí je hodně.
  • Někdo si neuvědomuje, že přistoupil na roli oběti.
  • A někteří si zkrátka neuvědomují, kdo jsou. Neznají své kvality, nikdy o nich nepřemýšleli. Nehledají uvnitř sebe to, co jim bylo dáno do vínku. A řeknu vám, že jsou tam někdy ohromné dary. Jaká škoda, že zůstanou neobjeveny.

Zvyšovat své sebevědomí a svou hodnotu je naprosto zdravé a přirozené. Je to dokonce velice důležité! Zejména lidé v České republice trpí více nižším sebevědomím, než jiné národy. Je to dané naší mentalitou a výchovou. Je potřeba si připustit, že starý kontinent má jiné zvyky a způsoby než kontinent nový. Možná jsem i vás tímto článkem pohoršila. Chválím se, netajím se tím. Víte, co nakonec zjistíte, když na sobě začnete více pracovat? Že svoji hodnotu snižujete nejvíce vy sami, než že vám ji snižují ostatní.

Co je ještě důležité?

Umíte se pochválit?

Ve dvaceti jsem to také neuměla. Dnes je to další z mých rituálů. Jak se ráno postavíte před zrcadlo, pěkně se pochvalte. Pochvalte své tělo i duši. Pochvalte sebe takoví, jací jste. Udělejte si Výhybku v hlavě. Jako jsem si ji udělala v hlavě já, když jsem se rozhodla pohlížet na svůj věk JINAK. Vzít to jako svou přednost a veřejně to říct vám všem. A nebylo to lehké.

Jak to s vámi tedy bude? Začnete se chválit? Věříte, že i taková drobnost může obrátit váš život naruby? Napište to do komentářů, budu se těšit.

A nezapomeňte, že: „Není přesto být starší a zdravější.″ Má to pak vedlejší účinky. Cítíte se spokojenější a šťastnější sami se sebou. Když se budete cítit šťastnější vy, bude šťastnější i vaše rodina a okolí.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů