1. čakra – sebedůvěra, stabilita a zabezpečení v životě, pocit Já jsem

Necítíte sebedůvěru? Potřebujete posílit sebeuvědomění? To, že tak jak jste, jste v pořádku? Pak se zaměřte na první čakru. První čakra je spojená se schopností přežití s našimi orgány. V tomto případě s močovým měchýřem, tlustým střevem, prostatou, dělohou. Je spojená s emocí nedůvěry, nejistoty a pochybování.

Pokud je zablokovaná, máme málo psychické nebo fyzické síly. Jsme buď chudí, nebo materialisté. Věnovat jí pozornost se určitě vyplatí. Vždy jde o rovnováhu v těle a díky její harmonizaci budete k rovnováze o kus blíž.

Zdravotní i psychické potíže vznikají vždy s disharmonie v životě i v těle

V podstatě si to představte tak, že naše životní energie neproudí plynule a hladce, jak by mohla a hlavně měla. Když stagnujeme v životě, stagnuje i naše tělo.

Propojení, které nelze oddělit

Za mnoho desítek let jsme se naučili a hlavně jsme si zvykli, dívat se na své tělo v oddělenosti. Pomohli nám k tomu diagnózy. Z mého hlediska se stalo něco velmi vážného, protože teď bude roky trvat, než si zvykneme na to, že to tak není. Máme tu dvě medicíny, které se na tělo dívají zcela odlišně.

Obě tu mají své místo a také svým způsobem pravdu. Jedna nás učí, jak žít zdravý a spokojený život. Díky ní dokážeme udržet životní balanc a psychickou pohodu.

Druhá je tu proto, aby pomohla v tom, co ta předešlá neumí. Třeba zlomenou nohu východní (přírodní, celostní) medicína spravit nedokáže. Jsem si ale jistá tím, že dnes většina lidí u nás nemá ani tušení, jak silná a mocná je. Zvládne mnohem víc, než si možná dnes umíte představit. Takže jaký je první krok k tomu, abychom si uměli více pomoci? Je potřeba vidět celek a ne jen diagnózu. Je potřeba sesbírat více informací o tom, co vlastně celostní medicína je a jak naše tělo funguje.

Je to náš životní příběh

V našem životě se neustále něco děje. Buď je to příjemné, nebo naopak nepříjemné. Obojí má vždy dopad na naše tělo i psychiku. To, jak se cítíme, udává směr tomu, kam náš život směřuje. Podle svého pocitu vždy nějak konáme. Pokud jsme dlouhodobě ve stresu, vyčerpaní a nenaplnění, žijeme v disharmonii a ta má za následek, že se následně potýkáme se zdravotními, psychickými, ale i existenčními problémy.

Zabezpečení v životě a naplnění

Je toho víc, co za tím můžete vidět. Například, pokud necítíte bezpečí finanční, opět to má dopad na vaše tělo i psychiku. Zas a znovu to má vliv na energii, která v těle neproudí jak by měla. Vznikají různé disharmonie a východní medicína pro to má různé názvy jako vítr, oheň, nedostatek, nadbytek, stagnace, jin, jang atd.), podle kterých terapeut vyhodnocuje postup, jak tělo vrátit do rovnováhy.

Vrátím se ale k bezpečí. Bezpečí je základní lidská potřeba, která je spojená s první čakrou. Pokud tato potřena není naplněna, pociťujeme depresi, úzkost, začneme se sebe-zpochybňovat, máme finanční problémy, pociťujeme frustraci, že nejsme schopni naplnit své základní potřeby, natož pak nějaké sny.

Problémy jsou větší, než naše síla je řešit

S oslabením první čakry můžete cítit, že nemáte energii ani na vyřešení svého problému. Na úrovni těla se můžete potýkat se zdravotními potížemi, jako jsou ledvinové kameny, potíže s vylučováním a trávením, hemeroidy, zánět močových cest, ale i křečové žíly.

A teď to nejdůležitější – tohle je klíč

Velmi, ale velmi důležité je vidět všechna ta propojení, co s čím souvisí a jaký dopad to má.

Čtěte pozorně se mnou:

Když nevěnuji pozornost tomu, jak se cítím a žiju, prohlubuji své zdravotní i psychické problémy. Oslabuji svou životní energii, snižuji energii v orgánech a v energetických drahách i čakrách energie neprudí tak, jak má. Pokud tomuto nedám pozornost a přehlížím to, pak prohlubuji své problémy nejen na úrovni tělesné a psychické, ale vše se mi zrcadlí do života, tudíž ani život nemůže plynout tak snadno a lehce.

Váš pocit je rozhodující

Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte, protože váš pocit je vaše pravda. Na pocitu poznáte, zda jdete v životě proti sobě, nebo směrem, který vám vyhovuje, který vás těší, je léčivý a naplňuje vás vším dobrým. Vyživujte své tělo, orgány a rozhýbejte životní energii a to vám zajistí, že se váš život začne otáčet správným směrem. Buďte kapitánem své lodi, ať jste to vy, kdo otáčí kormidlem.

Budete mít více síly a energie

Můžete začít právě skrze čakry. Začněte rozhýbávat energii v těle a to se promítne dále do orgánů. Když to uděláte, budete mít postupně více síly, řešit to, do čeho se vám právě teď nechce.

Tipy na první čakru

Dejte si do dlaní 1 – 2 kapičky oleje určeného pro první čakru. Vyberte ho intuitivně, protože ten, který s vámi zarezonuje, je ten, který je pro vás právě teď nejlepší. Na první čakru jsou vhodné Vetiver, Benzoin, Cedr, nebo Patchouli.

Nadechněte se z dlaní a na chvilku zadržte dech, ať si to mozek hezky pošle tam, kam potřebuje. Pak vydechněte. Takhle to několikrát po sobě opakujte.

Využijte k regeneraci čas, kdy spíte

Zároveň namažte olejíček i s nosným olejem na plosky nohou. Osobně používám olej s pumpičkou, je to pohodlnější. 1-2x napumpuji nosný olej, do něho přidám 3-4 kapičky esenciálního lejíčku a namažu na noc na plosky nohou. Tělo se tak může přes noc krásně regenerovat. Důležitá je pravidelnost, proto si z toho udělejte rituál.

Tělo potřebuje vyživit, potřebuje energetickou potravu a tohle je jedna z nich. Oleje jsou velmi silné a jsou z bylin, které uzdravují. Pro tělo jsou byliny něco absolutně přirozeného. Možná už jsme právě na tohle zapomněli a je potřeba se vracet ke kořenům a vše se začne v dobré obracet.

Lenka Pavlíková
Miluji osobní rozvoj, inspiruji a předávám nástroje k dosažení zdraví a životní svobody. Jsem autorkou e-booku 9 kroků k životní svobodě. Tento e-book je průvodcem pro každého, kdo se chce zbavit různých omezení, která člověku brání jít si za svými sny a touhami. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů