Kdo jsem

Žena a nadšená podnikatelka, která miluje osobní růst, inspiruje, předává ženám zkušenosti, vede je k dosažení zdraví, životního elánu a životní svobodě.

ZAPÁLENÁ PODNIKATELKA

Miluji vše, co dělá můj život lepším. Osobní a duchovní růst, sebepoznání a zdraví.

Ve svém podnikání jsem právě tyto směry propojila. Vytvořila jsem si vlastní filozofii a životní styl, který dále předávám všem, kdo chtějí žít kvalitnější a svobodnější život.

Mám ráda vize, které jsou jako pokladnice naplněná vším, co nás dělá šťastnými.

Založila jsem projekt Žena v harmonii, který ženám umožňuje stát se sama sebou, být více sebevědomá, zdravá a krásná. Ženy mohou i spolupracovat a stát se tak součástí žen, které touží po seberealizaci a chtějí být v prostředí podobně naladěných.

Díky tomu pak lidé znovu nastartují své podnikání, práci i soukromý život.

VYHOŘENÍ neřeším jako diagnózu, ale jako dopad našeho života.

Určitým stupněm vyhoření projdeme za život několikrát všichni, pokud si uvědomíme, že to, že nemáme dlouhodobě chuť ráno vstát a jít pracovat, je fáze vyhoření. Pociťujeme dlouhodobě nechuť a ochromení. Život nás zkrátka netěší.

Neberu vyhoření jako prohru nebo lidské selhání. Je to část života, kdy se máme zastavit a přehodnotit svůj život, protože jsme šli dlouho proti sobě. Signalizuje, že už nás tento způsob žití nenaplňuje. Dostali jsme se na konec a zároveň stojíme na začátku něčeho nového. Stačí to uchopit, být otevřený a začít měnit postoje i myšlení.

 

Má minulost i budoucnost

Až do roku 2004 jsem patřila k těm, kteří si mysleli, že vše zvládnou, mohou pracovat od rána do noci a jejich tělo i psychika to vydrží. Nevydrželo. Tenkrát jsem popřela snad všechny důležité zásady, které teď učím.

V roce 1994 jsme s bývalým manželem vybudovali velkoobchod. Věnovali jsme tomu všechen čas. Osm let života. Pod tlakem a vysokými nároky, které jsem si na svá bedra naložila, jsem se nakonec zhroutila. Přestala jsem psát, číst i mluvit. Tělo udělalo jednoduše CVAK. V první moment mi bylo řečeno, že mám asi roztroušenou sklerózu.

Po všech vyšetřeních a hospitalizacích, kdy jsem nezapadala do tabulek zmíněné nemoci, zazněl konečný verdikt. Úplné vyčerpání organismu, které později přešlo v únavový syndrom, který je z lékařského pohledu neléčitelný.

Začala jsem hledat alternativní možnosti, jak se uzdravit. Našla jsem a uzdravila se. Pochopila jsem, že věci jsou úplně jinak, než je známe. Najednou jsem viděla souvislosti mezi stresem a nemocí. Chápala jsem, že naše emoce jsou odpovědí oslabených orgánů a zároveň odpovědí našich myšlenek.

Nemoc totiž nepřijde jen tak, jak je nám prezentováno. Zdraví si neudržíme a nezískáme, pokud věříme, že když nás něco bolí, vezmeme si pilulku. Když nás něco trápí, vezmeme si antidepresivum. Je to jeden z největších omylů, se kterým jsem se za život setkala.

Pokud mě chcete poznat více, prozradím na sebe, že jsem empatická, nedívám se na nic jen jedním úhlem pohledu, mám ráda lidskost a lidské jednání, což beru v dnešní době jako svou velkou přednost.

Uvědomuji si křehkost času

Mám pocit, že lidé žijí, jako by neměli zemřít. Neplní si sny, odkládají je na někdy. Upřednostňují nepodstatné před podstatným. Mnohdy nejsou ochotni investovat do svého zdraví i když jsou nemocní.

Křehkost času si uvědomuji od svých osmnácti let, kdy mi náhle zemřel tatínek. Byla jsem postavena před tvrdou realitu, že život může během okamžiku skončit. To mě hodně poznamenalo. Říká se, že vše špatné je k něčemu dobré. Možná právě tato zkušenost mě ještě více přinutila přemýšlet o životě jinak.

Proto stále více hledám spojitosti mezi vším, co se nám v životě děje, a posouvám své hranice i možnosti. Ráda se dívám směrem dopředu.

Jsem přesvědčena o tom, že je velice důležité dát svému životu i práci vyšší smysl. Znát svoji hodnotu, vědět kdo jsem, kam směřuji a proč tam směřuji.  A právě k tomuto stavu bych ráda doprovodila i vás. Přestanete tak přežívat a začnete konečně žít. 

TERAPEUTKA

Od roku 2011 jsem svou zálibu, péči o zdraví a osobní růst začala provozovat na profesionální úrovni. Propojila jsem práci s moderními západními diagnostickými přístroji s poznatky a věděním východní filozofie.

I jako terapeutka jsem měla svou vizi: zajistit lidem trvalé zdraví. Postupně jsem zjistila, že polykání tablet je velmi důležité, ale jen to nestačí. Dříve nebo později se problémy mohou vrátit.

Zjistila jsem, že pro trvalé zdraví, pro dobré psychické i fyzické zdraví, musí každý člověk pochopit svoji nemoc, svůj stav, ve kterém se nachází, i to, proč se tam dostal.

Učím lidi vidět celou cestu, kterou ušli, aby se dostali do stavu, kde nyní jsou. Vše jim zapadá jako puzzle. Když své cestě porozumí, začínají chápat své tělo, emoce, i to, jak spolu souvisí. Rozumí tomu, jaký mají oni sami vliv na pocity i současný stav. Postupně se učí měnit návyky i myšlení, protože tam je začátek všeho. Proto je osobní rozvoj nedílnou součástí zdraví.

A tak se ze mě stala průvodkyně ke změně nejen v oblasti zdraví, ale i životního stylu.

„Není nadto být starší a zdravější,“ bylo a je mé motto a má zkušenost v praxi.

CESTOVATELKA

Mojí obrovskou vášní je cestování. Díky němu jsem získala v životě větší nadhled, a ještě více si uvědomila, jak alarmující je špatný psychický stav lidí v České republice.

Cestování mi přináší ohromnou svobodu, která je pro mě důležitá. Tři měsíce v roce trávíme v zahraničí. Byl to můj velký sen, který si plním. Srí Lanka, Bali, Hongkong, hodně času trávíme ve Francii, která je mou srdeční záležitostí. Opakovaně Itálie, Korsika, Rakousko a Švýcarsko. Mým přáním je procestovat svět. Vidět všechny ty krásy, které jsou tu pro nás nachystány.

Myslím si, že cestování je velmi důležité. Doporučuji ho všem lidem i proto, že se nebudou na život i situaci tady v ČR dívat tak zúženým pohledem a rozšíří si obzory. Uvidí život z větší perspektivy, přestanou mít strach, protože nic není tak černé, jak je nám prezentováno, a naleznou větší vnitřní klid. 

MILOVNICE LEPŠÍHO SVĚTA A SVOBODY

Všichni jsme dostali určitý čas a šanci, zažít to nejlepší a nejhezčí, co vůbec dokážeme. Je na každém z nás, jak s tímto časem naložíme a v co ho proměníme. Jaký obraz a příběh vznikne.

Můžeme žít v lásce ale i v nenávisti.

Můžeme se radovat, ale i trpět.

Můžeme se tolerovat, žít v úctě a tvořit sobě i svým dětem hezčí místo na Zemi, nebo na sebe můžeme nadávat a obviňovat se.

To všechno může každý z nás, protože my lidé tvoříme to, co je a co se kolem nás děje.
Dávám svému životu i práci vyšší smysl. Nejsme jen tělem, které odejde a nic po nás nezbude. Zůstane po nás víc, než si možná dnes myslíme. Proto žijme, jak nejlépe dovedeme. Užívejme si svobodu a pochopme svobodu.

Miluji pocit svobody.

Svoboda pro mě znamená:

  • měnit svůj vnitřní svět, abychom díky němu změnili i ten vnější,

  • stav mysli,

  • umět si zajistit lepší zdraví a být šťastnější,

  • být finančně nezávislá,

  • žít co nejvíce v souladu a harmonii se sebou i s okolím,

  • dělat práci, která mě naplňuje a neobětovat půl života chozením do práce jen pro peníze,

  • žít a nejen přežívat,

  • cestovat kdy chci a na jakou dobu uznám za vhodné,
  • dávat životu vyšší smysl.

CO DĚLÁM A S KÝM SPOLUPRACUJI?

Pořádám workshopy, webináře, přednášky, semináře, natáčím videa, vytvářím on-line programy, píšu články na svém blogu a provozuji poradnu, kde setkávám s klienty, kteří chtějí řešit svůj zdravotní stav.

Spolupracuji se společnostmi:

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group, Česká pojišťovna, a. s., ČEZ, a. s., T-Mobile Czech Republic a. s., Československá obchodní banka a. s., Deloitte Advisory s. r. o.


Podívejte se, co jsem pro vás vytvořila.